68 HAREKETİNİ ANLATAN BELGESELİN GALA GÖSTERİMİ ATAŞEHİRDE YAPILDI

Gazeteci Can Dündar tarafından hazırlanan, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamlarının 40′ıncı yılı nedeniyle Denizleri ve 68 hareketini anlatan “Delikanlım… İyi Bak Yıldızlara…” belgeselinin gala gösterimi Ataşehir ‘de yapıldı.

68 HAREKETİNİ ANLATAN BELGESELİN GALA GÖSTERİMİ ATAŞEHİRDE YAPILDI

Gazeteci  Can Dündar tarafından hazırlanan, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ın idamlarının 40′ıncı yılı nedeniyle Denizleri ve 68 hareketini anlatan “Delikanlım… İyi Bak Yıldızlara…” belgeselinin gala gösterimi Ataşehir ‘de yapıldı.

Yönetmenliğini Nihat Özcan’ın yaptığı belgeselde dönemin tanıkları Bora Gezmiş, Ertuğrul Kürkçü, Mustafa Yalçıner, Gökalp Eren, Hacı Tonak, Mehmet Asal, Ergin Konuksever, Halit Çelenk, Şule Albayraktaroğlu, Celal Doğan, Cemil Gezmiş ve Mehmet Eymür, 68 kuşağını ve Denizleri anlatıyor.

“Delikanlım… İyi Bak Yıldızlara…” belgeselinde yer alan şiirleri ve mektupları Tuncel Kurtiz seslendirdi.

Ayrıca Deniz Gezmiş’e dair daha önce yayınlanmamış yurtdışı ve yurtiçi arşivlerden derlenen fotoğraf ve görüntüler belgeselde ilk kez izlendi.

KILIÇDAROĞLU DA KATILACAK

Galada konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi galanın ve ilk toplu gösterimin Ataşehir’de yapılmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Can Dündar ise şunları söyledi: “68 dönemini ve Denizleri yeni görüntüler ve anlatımlarla genç kuşağa aktarmak istedik. Çalışmada emeği olan herkese teşekkür ederim. Ayrıca Ataşehir’de Deniz Gezmiş’ten ismini alan parkta, heykeli önünde ilk toplu gösterimi yapmak da ayrı bir güzellik. Bu çalışmanın içeriğinden dolayı hiçbir ulusal TV’de yayınlanacağını zannetmiyorum. DVD ve toplu gösterimlerle halka ulaşacak. Sayın başkana da ayrıca bu olanağı yarattığı için teşekkürlerimi sunuyorum.”
Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş de İlgezdi’nin bu çalışmaya tereddütsüz destek vermesinden duyduğu memnuniyeti belirtti ve teşekkür etti.

BİRÇOK ÖNEMLİ İSİM KATILDI
Galaya Yönetmen Ali Özgentürk, Nebil Özgentürk, Sunay Akın, Barış Yarkadaş, Merdan Yanardağ, Can Ataklı, Ümit Zileli, Nihat Özcan, Hasan Saltık, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Belediye Başkan Yardımcıları, Gamze akkuş İlgezdi ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Gala belgesel gösteriminin ardından yenilen yemekle sona erdi.

 
www.atasehir.com.tr

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56