AKP\'NİN KÜRT AÇILIM PAKETİ AÇIKLANDI

İçişleri Bakanı Beşir Atalay açılımla ilgili açıklamalarda bulundu. AKP Adına Bakan Atalay\'ın konuşmasından satır başları.

AKP\'NİN KÜRT AÇILIM PAKETİ AÇIKLANDI

AKP Adına Bakan Atalay\'ın konuşmasından satır başları şöyle:

-Biz bu süreci kararlı şekilde devam ediyoruz. Terörün sonlandırılmasına yönelik olarak sonuç alınacak önemli çok ileri kapsamlı çalışmalar yapıyoruz.

-Hedeflerimizin gerçekleşmesi halinde hepimiz bu ülkede refah, huzur içinde yaşayacağız. Bu nedenle bir bu sürece milli birlik ve kardeşlik projesi dedik.

-Bunu biz parti projesi değil, devlet projesi olarak yürütüyoruz. Bu milli birlik ve kardeşlik projemizi kararlılıkla devam ettiriyoruz. Öncelikle terörü sona erdirmeye yönelik içeride ve dışarıda çok kapsamlı çalışmalar yapıyoruz.

-Terörün sona erdirilmesi için gereken ne varsa yapıyoruz. Bu ince ince dokunarak devam ediyor. Bunun pek çok boyutu var ve tüm boyutlarla ilgili adımlar atılıyor. Türkiye\'de terör zaman zaman bazı Avrupa ülkelerinden destek  görmüştür. Ama şu anda Türkiye eski Türkiye değil.

-Türkiye uluslararası alanda teröre destek konusunda girişimlerde bulunuyor ve somut sonuçlar da alıyoruz. Son MGK toplantısından sonra da açıklandı. Türkiye artık bu terörü taşımayacak. Milletimiz bu konuda bize destek versin.

-Açılım konusunda bazı yönetmelik adımları attık. Bunlar:

-Cezaevlerinde farklı dillerde görüşme yapılması sağlandı

-TRT\'de yerel dillerle yayın başladı ve şu an özel televizyonlarda da farklı dil ve lehçelerde yayın yapılmasını sağlayan yönetmelik değişikliği yapıldı

-Üniversitelerde farklı dil ve lehçelerle ilgili araştırmalar yapılmasına yönelik YÖK\'ün çalışmaları var

-Yol kontrollerini azaltılması için bakanlığımız tarafından yönerge hazırlanmış ve ilgili kurumlara gönderilmiştir

-Özellikle yerel yöneticilerimizin vatandaşa daha fazla ilgisi var. Bu uygulama her yerde giderek yaygınlaşıyor.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56