ALEVİ KADINA SATIRLA SALDIRI DAVASI

Hekimhan ilçesi Devlet Hastanesinde Alevi bir kadın çalışana karşı yapılan ayrımcı uygulama ve satırlı saldırı iddiası ile ilgili hukuki süreç devam ediyor. Davanın ikinci duruşması görüldü.

ALEVİ KADINA SATIRLA SALDIRI DAVASI

Hekimhan ilçesi Devlet Hastanesinde Alevi bir kadın çalışana karşı yapılan ayrımcı uygulama ve satırlı saldırı iddiası ile ilgili hukuki süreç devam ediyor.

Davanın ikinci duruşması görüldü.

Hekimhan Devlet Hastanesi müdürü Nazmi KURT’un hastane çalışanı Semanur TAKMAZ’la ilgili hastane personeline yönelik \"Alevilerin ellerinin değdiği yenmez, Bu kadının elini birşeye vurdurmayın\" şeklinde talimat vermesi ve Semanur TAKMAZ\'ın satırlı saldırıya uğraması ardından konu Takmaz tarafından yargıya taşınmıştı.

Davanın ikinci duruşması Hekimhan Sulh Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada olaya tanıklık eden şahitler dinlendi. Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Semanur TAKMAZ’ın  avukatı Berna Aktaş “Ortada bir suçlu varsa ceza alacaktır. “ dedi. 3. Duruşmanın 11. Mart 2010 Perşembe gününe ertelendiği belirtildi

Avukat Berna Aktaş, “Hiç kimsenin dini inancı mezhebi ve başka görüşlerinden dolayı aşağılanmasını istemiyoruz. Bizim bütün çabamızda bundan ibarettir. Tabi yargılama devam edecektir. Yani aleviler günümüze kadar birçok sıkıntı çekmişlerdir. Aşşağalanmışlar yerlerinden yurtlarından edilmişlerdir. Biz artık bu tür olayların olmasını istemiyoruz. Hiç kimsenin yani alevisi olsun sünnisi olsun yada başka hangi görüşten olursa olsun inancından mezhebinden veya siyasi görüşünden dolayı yargılanmasını aşağılanmasını istemiyoruz. Bizim bu çabamızda bundan ibarettir. Biz ülkemizin daha demokratik bir ülke olmasını istiyoruz. İnsanların her yönden eşit olmasını istiyoruz. Kimsenin kendisini üstün görmesini istemiyoruz. Çabamızda bundan ibarettir. Yargılama devam ettiği içinde de içerik hakkında bilgi vermek istemiyorum.”dedi.  

3. Duruşma 11. Mart 2010 Perşembe gününe ertelendi.  

www.arguvanhaber.com

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56