ALEVİLER 6 MARTTA İZMİRDE BULUŞUYOR

6 Mart Pazar günü İzmir’de “Eşit Yurttaşlık Hakkı” istemiyle gerçekleştirecek.

ALEVİLER 6 MARTTA İZMİRDE BULUŞUYOR

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Ali Balkız, Alevilerin yüzyıllardır bu topraklarda yaşadığını belirterek AKP bizi görmezden geliyor. AKP Alevilerin DNAsı ile oynamaya çalışıyor. Ancak biz Aleviler eşit yurttaşlık hakkımızı söke söke alacağızdedi. Türk halk müziği sanatçısı Arif Sağ ise Alevilerin İzmirde yapacağı mitingin bir milat olacağını söyledi.

ABF, 6 Mart Pazar günü İzmirde Eşit Yurttaşlık Hakkıistemiyle gerçekleştireceği miting öncesi Kadıköy Belediyesi Brifing Salonunda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Alevi yöre köy dernekleri temsilcileri ile birlikte, Şişli Belediye Başkan Yardımcıları Kahraman Eroğlu ve Kazım Sizer, 78’liler Girişimi sözcüsü Celaletin Can, Toplumsal Kadın Hareketi Derneği Genel Başkanı Hüsniye Kaya, eski CHP İBB Meclis üyesi Hüseyin Sağ ve demokratik kitle örgütleri katıldı.

‘Yok sayıldık’

Toplantıda konuşan Balkız, Bu topraklarda hep yok sayıldık. Bu ülkede eşit yurttaşlık hakkı olsaydı bu sorunları bugün tartışmıyor olacaktıkdedi. Balkız, miting için 2 aydır çalışma yaptıklarını belirterek “Sünni yurttaşlarla omuz omuza taleplerimizi haykıracağız” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56