ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN OZANLARI ANMA ETKİNLİĞİNDE ALİ KILIÇ ANILDI

Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve Ali KILIÇ’ın anıldığı 8. Arguvanlı Ozanları Anma Etkinliği yapıldı.

ANKARA ARGUVANLILAR DERNEĞİNİN OZANLARI ANMA ETKİNLİĞİNDE ALİ KILIÇ ANILDI
Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ve Ali KILIÇ’ın anıldığı 8. Arguvanlı Ozanları Anma Etkinliği, 28 Kasım 2018 Cumartesi günü Batıkent Serçeşme Cemevi ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Sunuculuğunu Gülhan BİRSÖZ’ün yaptığı etkinlik saat 17:00’da başladı ve ilk olarak katılımcılara yöresel yemek ikramı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Asım AYDOĞDU, “Burada bizlere düşen ise halk ozanlarımızı unutmamak, onlara ve eserlerine sahip çıkmak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Dernek olarak, tüzüğümüze de uygun olarak, en büyük amacımız Arguvan kültürünün korunması ve yaşatılmasıdır. Bugüne kadar da bu amacımızı yerine getirmek için birçok çalışmalar yaptık. Yöresel yemek günlerimiz, Ulusal Arguvan Sempozyumlarımız, Türkü gecelerimiz hep bu amaca yönelikti. “Söz uçar, yazı kalır” atasözünün bilincinde olarak bütün çalışmalarımızı yazılı ve görsel olarak kayıt altına almaya ve gelecek kuşaklara aktarmaya çalıştık. Ankara Arguvanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği olarak bundan sonra da Arguvan kültürünün tanıtılması, korunması ve yaşatılması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.” diye konuştu.

Etkinlikte daha sonra konuşmacılar Bektaş ALTUNTAŞ, Garip TUNÇER, Celal KILIÇ ve Aysel KILIÇ KARSLI, Ali KILIÇ’ın hayatını anlattılar. Derneğin Gençlik Kolu üyeleri Esin ORHAN, Hakan GÜLER ve Sevinç YÜCEL ise Ali KILIÇ’ın şiirlerini okudular. Son olarak Hasan Basri KILIÇ ve Erhan YILMAZ da Ali KILIÇ’ın eserlerinden bestelenen türküleri seslendirdiler. Etkinlik saat 20:00’da sona erdi.


Kaynak: İbrahim Özgür Bektaş

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Aysel kılıç karslı
Aysel kılıç karslı - 8 yıl Önce

Babam Vartanuş'un Ali'sinin gönlüne,karakterine,eğitimci kişiliğine,şairliğine yakışan bir anma yapıldı.Emeği geçen herkese teşekkür ve saygılarımı yolluyorum.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56