ARGUVAN İLÇE KALSIN

Geçtiğimiz yıl düzenlenen festivale sanatçı olarak katılan Güneş, programına konuk ettiği Gazeteci Erhan Kızılyar’dan festival ile ilgili bilgiler aldı. Sanatçı Aynur Güneş, ‘Arguvan’ın ilçeliğinin düşürülmesi ile ilgili gelişmeleri üzüntüyle öğrendiğini bildirerek, ‘Arguvanlılar 10 bin nüfus gerekliyse acil olarak bu nüfusu tamamlasın. Arguvan ilçe olarak kalsın’dedi.

ARGUVAN İLÇE KALSIN
Güneş;: Arguvan ilçe olarak kalsın
Gecen yılki Türkü Festivali’ne katılan Sanatçı Aynur Güneş, ‘Arguvan’ın ilçeliğinin düşürülmesi ile ilgili gelişmeleri üzüntüyle öğrendiğini bildirerek, ‘Arguvanlılar 10 bin nüfus gerekliyse  acil olarak bu nüfusu tamamlasın. Arguvan ilçe olarak kalsın’dedi.
Arguvan’ın ilçeliğinin düşürülme olasılığı geniş kesimlerde üzüntü yaratmaya başladı. Aynur Güneş İstanbul’da yayın yapan Gerçek Radyo’da yayınlanan  kendisinin hazırladığı Türkülerin Dili programında ‘Arguvan ilçe olarak kalsın.’ Dedi.
 Geçtiğimiz yıl düzenlenen festivale sanatçı olarak katılan Güneş, programına konuk ettiği Gazeteci Erhan Kızılyar’dan festival ile ilgili bilgiler aldı. Kızılyar programda, festivalin bu yıl 14-15 Temmuz’da onuncusunun düzenleneceğini, İstanbul Beyoğlu’nda bir tanıtım yürüyüşünün gerçekleştirilmesinin planlandığını belirterek, ‘Arguvan Vakfı Başkanı Mehmet Kızıldaş’ın yaptığı açıklamaya göre bu yılki festivale sanatçılar; Sabahat Akkiraz, Musa Eroğlu ile Milletvekilleri İlhan Cihaner ve Sırrı Süreyya önder’in katılmaları kesinleşti. “ dedi.
Arguvanlıların başında şu sıralar bir talihsizlik bulunduğunu da belirten Kızılyar, ilçenin ilçelik statüsünün tartışma konusu olduğunu duyurdu. Malatya’nın büyükşehir olması vesilesi ile İlçenin köylerle birlikte nüfusunun 10 bini aşmaması sonucu ilçeliğinin düşürülmesinin gündemde olduğunu bildiren Kızılyar, bu konuda Milletvekili Veli Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Hüseyin Taşdan’ın da katılımıyla 20 Mayıs Pazar günü bir toplantı yapılacağını duyurdu. 
Sanatçı Aynur Güneş’te kendisinin geçen yıl gittiği Arguvan’da çok sıcak karşılandığını ve ilçeyi çok sevdiğini belirterek, ‘Arguvanlıllar 10 bin nüfus ile ilçe olarak kalacak ise ne yapıp edip bu nüfusu tamamlasınlar. Arguvanlılara güveniyorum. Bunu kesin başarırlar. Arguvan ilçe olarak kalsın. “dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56