ATAMED; DERNEKLER SİYASET ÜSTÜ KURUMLAR OLMASI GEREKİYOR

Ataşehir Malatyalılar Derneğinin düzenlediği gecede konuşan Dernek Başkanı Himmet Kaya, Derneklerin siyaset üstü kurumlar olması gerektiği düşüncesindeyiz. Bu doğrultuda hoşgörüyü ön plana çıkaracak, birlik beraberliğimizi güçlendirecek çalışmalar yapacağız. Hemşeri derneklerinin görevi de bu olmalı…

ATAMED; DERNEKLER SİYASET ÜSTÜ KURUMLAR OLMASI GEREKİYOR
Ataşehir’de Malatyalılar rüzgarı esti

İstanbul’da faaliyet gösteren Ataşehir Malatyalılar Derneğinin düzenlediği gece büyük ilgi gördü. Gecede konuşan Arguvan'lı hemşehrimiz Dernek Başkanı Himmet Kaya, “Derneğimiz her zaman siyaset üstü olacaktır” dedi. Ataşehir Malatyalılar Derneği (ATAMAD) Son olarak Bostancı Green Park Hotel’de bir gece düzenledi.

Geceye AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi, Malatya Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Numan Yüksel, BDP Ataşehir İlçe Başkanı Ahmet Karaoğul, Ataşehir Belediyesi  Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda Malatyalılar katıldı.

Oldukça coşkulu geçen gecede Arapgir Gırnata Ekibi, Mehmet Balaman, Semra Aslan ve Özlem Büyük de sahne alarak söyledikleri türkülerle misafirleri coşturdu. Gecenin açılışında kısa bir konuşma yapan ATAMAD Kurucu Başkanı Himmet Kaya yaptığı konuşmada kuruluş sürecini ve amaçlarını anlattı. Kaya, konuşmasına Enver Gürkan’ın bir şiirinden bölümler okuyarak başladı:

Hoşgörü çadırının direği budur

Sevgiye özlemin yüreği budur

İnsan olmanın gereği budur

Birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik

Başkan Kaya, Enver Gürkan’ın şiiriyle ATAMAD’ın vizyon ve misyonunu anlattığını, derneklerinin de “hoşgörü”, “sevgi”, “insan olmak”, “birlik”, “beraberlik”, “dostluk” ve “kardeşlik” gibi değerlere önem verdiğini kaydetti.

Kaya, Malatyalılık kimliğinin ülkemize siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda değer katan bir olgu olduğuna dikkat çekerek “Aynı katkıyı yaşadığımız Ataşehir’e de vereceğimize inanıyorum. Bugün burada gözlemlediğim görüntü beni duygulandırıyor ve gururlandırıyor. Aynı zamanda omuzlarımıza ağır sorumluluklar yüklüyor. Ben ve arkadaşlarım aldığımız sorumluluk ve görevin bilincindeyiz. Amacımız hemşerilerimizle birlikte kültürümüzü yaşamak, yaşatmak. Siz hemşerilerimizden beklentimiz ise yapılan bu birliktelik çalışmalarına sahip çıkmanız, omuz vermeniz. Sadece yapılan etkinliklerde değil, sizlerle her ortamda her zaman birlikte olmak istiyoruz” dedi.

Kaya, kurucu üyelerinin arasında geçmişte siyaset yapan, hala siyaset yaşamına devam eden arkadaşları olduğunu da hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “Derneğimizde her düşünceden üyemizin olması bizim zenginliğimiz. Derneklerin siyaset üstü kurumlar olması gerektiği düşüncesindeyiz. Bu doğrultuda hoşgörüyü ön plana çıkaracak, birlik beraberliğimizi güçlendirecek çalışmalar yapacağız. Hemşeri derneklerinin görevi de bu olmalı…”

Kaya, 2 Haziran Pazar günü saat 12.00’de dernek merkezinde gerçekleştirecekleri ilk Olağan Genel Kurul’a bütün hemşerilerini de davet etmeyi ihmal etmedi. Kaya, artık icraat vakti geldiğine dikkat çektiği konuşmasında, oluşturulacak yeni yönetimin Ataşehirlileri kucaklayacak projeler geliştirmek için çalışmalara bir an önce başlayacağının altını çizdi.

ATAMAD Başkanı Himmet Kaya konuşmasının son bölümünde yönetim kurulu arkadaşları Şemsettin Gültekin, Kemal Yılmaz, Muharrem Ödemiş, Ömer Özcan, Yusuf Yıldırım, Hamit Akpınar, Muammer Ayvalı, Seçkin Balaban, Hüseyin Tuna, Deniz Kutlu, Necati Bozkurt, Hüseyin Kalender, Bekir Parlakkılıç, Şemsettin Değer, Hüseyin Turgut, Ayten Kartal, Duran Yıldırım, Muhammer Yılmaz, Eylem Özgün Doğan, Metin Yanık, Aynur Kaya Yücebağ ve Hüseyin Gökçek’i de sahneye çağırarak misafirlerine hitaben “Bizim için asıl güç sizlersiniz. Çalışmalarımıza anlam ve değeri sizler katacaksınız. O nedenle ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım da sizleri alkışlamak istiyoruz” diyerek uzun uzun konuklarını alkışladılar.

ATAMAD Başkanı Himmet Kaya’nın konuşmasından sonra geceye katılan siyasi parti temsilcileri de kısa selamlama konuşmaları yaptılar. Pütürge Belediye Başkanı Necdet Ayaydın Ataşehir’de yaşayan Malatyalılarla bir arada olmanın gururunu yaşadığını belirtirken, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de Malatya’nın sadece dünyaya nam salmış kayısıyla değil insan profiliyle de önem ifade eden bir kent olduğunu belirtti.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de yaptığı konuşmada Ataşehir’de bulunan bütün STK’lara aynı şekilde yaklaştıklarını, değer verdiklerini belirterek “Malatyalı hemşerilerimin bir araya gelerek örgütlenmesi Ataşehir Belediye Başkanı olarak beni çok mutlu etti, gururlandırdı. Önce Malatyalıyım, sonra da Ataşehirliyim. Hep birlikte Ataşehir için güzel şeyler yapmak için çalışıyoruz” dediGecede sahne alan sanatçılar da söyledikleri türkülerle misafirleri coşturdular.
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2017, 09:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56