ATMANİ VAKFI KOBANİDEN GELEN ATMALILARLA BULUŞTU

İstanbul’da kurulmakta olan Atmani Vakfı Şanlıurfa’da Kobanide gelen Atmalılarla buluştu.

ATMANİ VAKFI KOBANİDEN GELEN ATMALILARLA BULUŞTU

İstanbul’da kurulmakta olan Atmani Vakfı Şanlıurfa’da Kobanide gelen Atmalılarla buluştu. Atmani Vakıf kurucularından Ali Bozdağ,  Kemal Düzova, Malatya ve Gaziantep Atmalıların dernek başkanlarının hazır bulundu.  Şanlıurfa da bulunan Atmalıların yanına sığınan Kobaniden gelen Atmalılara gıda ve geysi paketleri dağıtıldı.

IŞID terör örgütünden kaçap  gelen Atmalılar Şanlıurfa da bulunan akrabalarının yanında kalıyor. Şanlıurfa merkez, Hecıran (Tekyamaç) ve Güzelkuyu mahallelerinde kalan Kobaniden gelen Atmalılar sahiplenmiş durumdalar.  Her konuda destek ve yardımlarını esirgemeyen Atmalılar için örnek bir dayanışma sergiliyor.

 Atmani Vakfının hazırlamış olduğu gıda paketleri kapı kapı gezilerek dağıtıldı. Adem Atmani, Vahit Akdemir ve Müslüm Atmanoğlu öncülüğünde yapılan bu çalışma Kobaniden gelen akrabalarını için hazırlanan gıda ve giysiler kapı kapı dağıtıldı. Kobaniden gelen Atmalıların sobet sırasında duygusal anlar yaşandı. Daha sonra hep beraber Şanlıurfa Atmalılar Dernek Başkanı Mehmet Yılmayan’ın düğününe gidildi.  

 Kaynak: Rıza Parlak

       

       

       

       

                                            

RIZA PARLAK

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56