ATMANİ VAKFI KURULUŞU RESMEN TAMAMLANDI

Atmani Vakfı kuruluş dilekçesi vakıf avukatları aracılığı ile mahkemeye sunuldu.

ATMANİ VAKFI KURULUŞU RESMEN TAMAMLANDI

         Etmi/Etmaneki Aşireti Halkına MÜJDE

Mehmet Ali Çabuk

      Atmani Vakfı kuruluş dilekçesi bu gün itibarı ile (30-12-2014) sermayesi ve evrakı tamamlanarak, vakıf avukatları aracılığı ile mahkemeye sunuldu.

     
Bu gün Etmi/ Etmaneki aşiretlileri için çok önemli bir gün. Kurumsallaşmanın resmiyet aşamasına geçmesi hepimiz açısından sevindiriciolup, halkımıza hizmetin başlangıç günü olması vesilesi ile bir Müjde günüdür.

     Bir aile veya grup veya kurum vakfı kurmak çok kolay, ancak çok geniş bir coğrafyaya yayılmış bir akrabalar topluluğunun vakfını kurmanın, özellikle kuruluş aşamasında, zorluklarının olması çok doğal bir süreçtir. Bu sürecin kısa bir süreç olması beklenemezdi. Sağlam, emin, temkinlilik ve dengelerin gözetimi üzerinde dikkali çalışmalar yapılarak bu güne gelinmiştir.

      Çok sayıda akademisyen, ileri gelen, rusıpi ve işverene sahip olan aşiretimizin bu potansiyel gücü, halkımıza hizmette çok önemli maddi, manevi kaynaklar sunacağına inancımız tamdır. Vakfımızın temel kuruluş amacı çok yönlülük olmasına rağmen, esas amacının sağlıklı ve eğitimli bir gençlik yetişmesine katkının sağlanmasıdır.

      Halkımız, her insan topluluğu gibi güzel olan her şeye layıktır. Bu layıkı halkımıza yaşatmak için halkımız organize seferber olacak ve başarıya ulaşacaktır.

     Vakfımız her bölgeye şubeler açmak sureti ile tüm halkımızın aktif katılımını sağlayacaktır. Sadece İstanbul’a bağlı/bağımlı kalınmayarak tabana yaymak sureti ile tam katılımla başarıyı sağlayacağına inanılmaktadır.

     Halkımızın tarih ve kültürü bilimsel kurumlarla iş birliği içerisine geliştirilecektir. Gelecek sene Urfa’da düzenlenecek 5. Büyük Buluşmamız festivalleştirilecektir. Ayrıca yurt dışında çok sayıdaki aşiretlimiz ile diyalog geliştirilerek ULUSLAR ARASI bir festivale dönüştürülecektir. Avrupa’da yaşayan 125 bin aşiretlimiz için de Avrupa’da şubeler açılacaktır. İRAN, IRAK, SURİYE ve diğer Ortadoğu ülkelerinde de şubeler açılarak çok geniş bir yelpazede örülecek ağlarla halkımızın tanışmasıi kaynaşması, yardımlaşması sağlanacaktır.

İki milyonu aşkın nüfusa sahip bir topluluğun; gazete, radyo, TV sinin olması ve hatta bir üniversitesinin olması hiç de hayal değil.

Güzel günler gelecek

Haber:Mehmet Ali Çabuk

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
mehmet ali çabuk
mehmet ali çabuk - 9 yıl Önce

Sn. Çalık Bey;
Atmani Vakfı kurucuları için buraya yaptığınız teşekkür yorumu kayda değerdir. Bu işin gerçekleşmesi için mücadele veren amca çocuklarımız gerçekten fedakarlıklar yaparak gerçekleştirebildiler. Bazen üzüldüler, bazen sıkıldılar, bazen yaşadıkları stres etkisi ile bunaldılar. Bazen bir günde 10 (on) saat telefonlarla aşiretlimiz ile görüşerek kendilerine bilgiler sundular, madden ve manen hep kendilerinden verdiler ve de vermeye de hazır olan kişilerdir. O arkadaşlar isimlerinin zikredilmesine kendilerinin ön plandaymış gibi gösterilmesine karşı çıkacak kadar da alçak gönüllüdürler. Kendilerindeki Etmi/Etmaneki Aşireti sevdası ile hareket ederler, Gelecekte de çok büyük fedekarlıklarla halkımıza büyük hizmetler yapacaklarına hiçbir kuşkumuz yoktur.
Aşiretlimiz kendilerine hizmet etmek için çırpınan insanları tanıma hakkı tabiî ki vardır. Ancak zaman içerisinde yaptıkları ve yapacakları ile zaten tanıyacaklardır.
Sn. Çalık Bey, aslolan b

Çalık bey
Çalık bey - 9 yıl Önce

Isin bugüne gelmesini sağlayan baş mimarlar tesekkurler

mehmet ali çabuk
mehmet ali çabuk - 9 yıl Önce

Sn. Baki Bakış Beyefendi;
Atmani Vakfı kuruluşu çalışmalarına , ilk günden beri yaptığınız katkı ve desteklerden dolayı , Aşiretimiz Halkı adına teşekkür ederiz

baki bakis
baki bakis - 9 yıl Önce

Tum asiratlmlza hayirli olusun basirLar dilerim

mehmet ali çabuk
mehmet ali çabuk - 9 yıl Önce

Çok teşekkürler Nusret Bey, çabalarımız başarı için olacaktır. Motivasyon kaynağımız ise ilgi desteğinizdir. Sağ ve var olun, hep aramızda olun

nusret cetindag
nusret cetindag - 9 yıl Önce

Allah utandirmasin pismam

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56