Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına CHP'den tepki

Tezcan, yaptığı açıklamada, "Türkiye'de hukuk, adalet kalmadı. Belediye başkanımız yasal yollara müracat edecek. Hükümet kumpasıdır" dedi.

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına CHP'den  tepki

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, İçişleri Bakanlığı tarafından CHP'li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın görevden uzaklaştırılmasına tepki gösterdi.

Tezcan, yaptığı açıklamada, "Türkiye'de hukuk, adalet kalmadı. Belediye başkanımız yasal yollara müracat edecek. Hükümet kumpasıdır" dedi.

Bülent Tezcan'ın konuşmasından satırbaşları:

Başlattıkları bu kumpasın bir adımını daha attılar. Sayın Murat Hazinedar haksız şekilde görevden uzaklaştırıldı.

Kendi belediye başkanlarına 'istifa et ya da mahkeme' demiştir. Sonra da bize dönüp bu kirli pazarlığı, bize tavsiye ederek siz de yapın yoksa bunlarla ilgili yasal işlem yapılacak demiştir.

Biz bu pazarlığın parçası olmayacağız dedik. Ancak bizim belediyelerimizde aradıklarını bulamayanlar, gerekçe yaratma peşine düşmüştür. 1 Aralık yazılı tarihte İçişleri Bakanlığı, ''Ben Beşiktaş Belediye Başkanı'nı görevden alacağım ama gerekçe yok diyor.'' Beşiktaş Belediyesi'ne müfettiş ordusu gönderiyorlar ama yine bulamıyorlar. Milli irade gaspıdır.

Bugün Beşiktaş'a yönelik muamele, Beşiktaş halkına müdahaledir. Bu kampanya, daha önce FETÖ döneminde yapılan uygulamalar aynı şekilde devam edilmiştir. İftiralar kamuoyuna paylaşılıyor, ardından belediye başkanları haksız şekilde görevden alınıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kaybedeceğini anlayan hükümet kumpas kurmuştur. Bu hesap tutmayacaktır, başarılı olamayacaktır. Bu kumpascı hükümet yerel ve genel seçimlerde hak ettiği şamarı yiyecektir.

Yarın genel başkanımız İstanbul'a gidiyor. Beşiktaş'ı ziyaret edecek. Orada bu konuyu bu haksızlığı tüm dünyaya genel başkanın ağzından duyuracağız.

Basından

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 17:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56