BÜYÜK DİRENİŞİN 40. YILINDA BİRLİK ÇAĞRISI YAPILDI

Türkiye işçi sınıfının en büyük direnişlerinden olan “15-16 Haziran Direnişi”nin 40. yılında yapılan mitingde sınıf dayanışmasının yanı sıra AKP’ye karşı birlik çağrısı yapıldı.

BÜYÜK DİRENİŞİN 40. YILINDA BİRLİK ÇAĞRISI YAPILDI

ürkiye işçi sınıfının en büyük direnişlerinden olan 15-16 Haziran Direnişinin 40. yılında yapılan mitingde sınıf dayanışmasının yanı sıra AKP’ye karşı birlik çağrısı yapıldı. DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi,Bizler bu ülkenin solcuları, sosyal demokratları, sosyalistleri, yüreği emekten yana olanlar AKP sultasına karşı yüreklerimizi birleştirmek zorundayızdedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) tarafından15-16 Haziran Direnişinin 40. yılında önceki gün akşam Kartal Meydanı’nda miting düzenlendi. Mitinge aralarında CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve Deniz Gezmiş’in ağabeyi Bora Gezmiş’in yanı sıra CHP, ÖDP, Halkevleri, EDP ve KESK’in de bulunduğu çok sayıda siyasi parti ve demokratik kitle örgütü temsilcileri katıldı. Mitingde konuşan DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, işçi sınıfı olarak 15-16 Haziran Direnişi’ni aradıklarını belirterek Türkiyeyi güllük gülistanlık göstererek işten atılmaları, yolsuzlukları ve yoksulluğu gizleyemezsiniz. Kriz bizi teğet geçti diyenler halka yalan söylüyorlar. Bizler bu ülkenin solcuları, sosyal demokratları, sosyalistleri, yüreği emekten yana olanlar AKP sultasına karşı yüreklerimizi birleştirmek zorundayızdedi. DİSK’e bağlı çeşitli iş kollarında çalışıp işten atılan işçilerin konuşma yaptığı miting Onur Akın ve Bandista grubunun verdiği konserle sona erdi.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56