CENAZEDE HAKKINI HELAL ETMEYEN ÇİFTÇİ ALLAH'IN HUZURUNDA YALAN SÖYLEYEMEZDİM DEDİ

Komşusunun cenaze namazına giderek, 'hakkını helal etmeyen' çiftçi Tahir Bice, "Pişman değilim, helal etmeme hakkımı kullandım" dedi . Allah'ın huzurunda, hocanın önünde bile bile yalan söylemek var mıdır? Allah'ın huzurunda yalan söyleyemezdim" diye konuştu.

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi'nde, komşusunun cenaze namazına giderek, 'hakkını helal etmeyen' çiftçi Tahir Bice, "Pişman değilim, helal etmeme hakkımı kullandım" dedi. Ölen emekli sağlık memuru Osman Dağar'ın yakınları tarafından cenazeye saygısızlık yaptığı gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunulan Bice, Yalıkavak Jandarma Karakolu'nda ifade verdi.

Evli ve üç çocuk babası 48 yaşındaki Tahir Bice, Yalıkavak beldesi Yemiş Camisi'nde komşusunun cenaze namazında imamın "Merhumu nasıl bilirdiniz? Hakkınızı helal ediyor musunuz?" sorusuna, "İtirazım var. Ben merhumu iyi bilmem. Haklarımı da helal etmiyorum. Çünkü benim, kanserli karımın ve üç çocuğumun rızkını elde ettiğim 600'e yakın tavuk ve ördeğimi zehirleyerek öldürdü" dedi.

Gökçebel mevkiinde kurduğu ekolojik yumurta çiftliğinde 600 yakın hayvanının komşusu emekli sağlık memuru Osman Dağar tarafından telef edildiğini iddia eden ve bu nedenle cenaze namazında tepkisini "Hakkımı helal etmiyorum" diyerek gösteren Tahir Bice, hakkında Dağar'ın yakınları şikayette bulundu. Bice, Yalıkavak Jandarma Karakolu'na giderek ifade verdi.


TAŞLI SALDIRI VE ÖLÜMLE TEHDİT İDDİASI

Cenazede huzursuzluk yarattığı gerekçesiyle hakkında şikayette bulunulduğunu söyleyen Bice, gidip, yaşadıklarını anlattığını belirtti. Cenazedeki olayın medyaya yansımasından sonra dün akşamüstü çiftliğine taşlı saldırı düzenlendiğini ileri süren Bice, "Ölümle tehdit edildim. Ben de beni ölümle tehdit edenler hakkında suç duyurusunda bulundum, bana veya yakınlarıma bir şey olursa onlardan bileceğimi söyledim" dedi.

CENAZEDEN ÖNCE HABER GÖNDERDİM

Üç kız çocuğu babası olduğunu eşi Gülten Bice'nin de şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde kanser tedavisi gördüğünü anlatan Bice, "Hayvanlarımı zehirleyen komşumun öldüğünü duyunca, cenazedeki olaydan önce, muhtar, imam ve yakınları aracılığı oğluna torunlarına haber gönderdim. Zararımı karşılamalarını, aksi takdirde cenazeye gelerek hakkımı helal etmeyeceğimi söyledim. Cemaate de böyle yapacağımı önceden söyledim ama inanmak istemediler. Son olarak da mezarı kazan Ömer ustaya durumu anlattım" dedi.

ALLAH'IN HUZURUNDA YALAN SÖYLEYEMEZDİM

Dağar'ın ailesinden zararının karşılanmasını istediğini kaydeden Tahir Bice, "Ancak aileden hiç kimse beni aramadığı gibi 'Onu burada yaşatmayacağız' diyerek tepki gösterip ölümle tehdit etti. Ben de cenazeye gidip saf tuttum ve imam cemaate soruyu yöneltince hakkımı helal etmediğimi, kişiyi iyi bilmediğimi söyledim. Hayvanlarımı zehirleyen ve zararımı karşılamayan birine nasıl iyi biri diyebilirim? Çocuklarımın ve ölüm döşeğindeki eşimin rızkını çalan kişiye hakkımı nasıl helal edebilirim? Müslümanlıkta üstelik Allah'ın huzurunda, hocanın önünde bile bile yalan söylemek var mıdır? Allah'ın huzurunda yalan söyleyemezdim" diye konuştu.
Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56