TÜRKİYE:
CHP İL BAŞKANLIĞINA MALATYALI BAŞKAN ATANDI
CHP İstanbul İl Başkanlığına Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğan Doç.Dr. Bahri Şahin atandı.Güzelyurtlu olan Başkan Şahin’in göreve başlamasıyla CHP’deki yönetim sorunu çözülmüş oldu.
Yaklaşık bir yıldan beri Önder Sav’ın operasyonuyla Berhan Şimşek’in İstanbul İl Başkanı olmasından sonra, sık sık gündeme gelen CHP İstanbul İl teşkilatında Şimşek’inde istifasıyla bu göreve atanan Nebil İlseven’in de istifasıyla sıkıntılar yaşandı. CHP Genel Merkezi geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız bir şekilde İstanbul İl Başkanlığına Doç.Dr. Bahri Şahin’i atadı.
CHP Genel Merkezinin İstanbul’u emanet ettiği yeni bir isim olan DoçDr. Bahri Şahin Malatyalı olduğu anlaşıldı. 1968 Yılında Hekimhan ilçesinin Güzelyurt Kasabasında doğan Şahin, ilkokulu Hekimhan’da Liseyi Adana’da okuduktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.
Aynı üniversitede “Avrupa Birliği ve Türkiye Ekonomisi” üzerine yüksek lisansını tamamladı.  Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora programını tamamlayarak “Türk İlaç Endüstrisi ve Avrupa Birliğine Uyumu” konusunda tez hazırladı. Bu dönemde üniversitenin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Görevlisi olarak faaliyet gösterdi. Yaklaşık dört yıl süresinde yürüttüğü akademik görevleri sırasında 3000’den fazla kişiye eğitim verdi. Bu süre boyunca “Profesyonel Yöneticilik”, “Başarılı Satış Elemanları”, “İş arama ve İş Edinme Yöntemleri”, “Sözsüz İletişim ve Beden Dili” seminerleri düzenledi. Ayrıca fakültede “Davranış Bilimleri”, “Yönetim ve Organizasyon”, “Avrupa Birliği”, “Türkiye Ekonomisi”, “Ekonomi”, “İşletme” vb. derslerini verdi. Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde, işletmelerde “Toplam Kalite Yönetimi”, “Kalite Yönetimi ve İş Organizasyonlarının Oluşturulması”, “ISO 9002-Kalite Yönetim Sistemi”, “ISO 14001-Çevre Yönetim Sistemi”, “OHSAS 18001-Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Projesi” serilerine ilişkin örnek uygulama çalışmalarını gerçekleştirdi. Belirtilen kalite serilerine ilişkin “Bureau Veritas” şirketinden iç denetçi sertifikasyonunu tamamlayarak “Kalite Yönetim Sistemi”nde akredite oldu.
 
İlaç Sektöründeki mesleki kariyerine Temsilcisi olarak başladı. Daha sonra İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Satış Yöneticiliği, Türkiye Satış Eğitim Müdürlüğü, Satış Gücü Etkinlikleri Müdürlüğü ve Türkiye Satış Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu pozisyonlardaki tecrübelerini yerli sermayeli ve yabancı sermayeli ilaç firmalarında gerçekleştirdi.
 
Satıcılık, satış yöneticiliği, insan kaynakları yöneticiliği ve eğitim yöneticiliği çalışmaları sırasında:
-2500’den fazla adayla farklı sektörler ve pozisyonlar için mülakat gerçekleştirdi.
-10.500’e yakın temsilcisiye eğitim verdi.
-400’ün üzerinde orta kademe yöneticiye birebir koçluk yaptı.
-Dr. Bahri Şahin “The Choaching Institute” Türkiye temsilcisi Fa Choach Academy’den mezun sertifikalı koçtur. “The Choaching Institute” dünyanın sayılı gruplarından “Association for Coaching”in kurumsal üyesidir.
 
2008 yılından itibaren “Eğitim Yöneticiliği”, “Kariyer Koçluğu”, “Satış Koçluğu”, “Yönetici Koçluğu” yapmanın yanı sıra farklı sektörlere yönelik profesyonel eğitimler vermekte ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır. Çeşitli yönetim dergilerinde köşe yazarlığı yapmakta bilimsel makale ve yayınları bulunmaktadır.

 
 
CHP İstanbul İl Yönetimine “Yönetim Danışmanlığı” yaptı. CHP İstanbul İl yöneticilerine, İlçe başkanlarına, Kadın Kolları üyelerine, Gençlik Kolları üyelerine, partili yurttaşlara ve katılıma açık olarak tüm yurttaşlara yönelik; “Etkin Propaganda Teknikleri”, “CHP Parti Bilinci Oluşturma ve Oryantasyon Eğitimi”, “İletişim Becerileri-Beden Dili-Kişisel İmaj Eğitimi” , ”Etkili Takım Çalışması”, “Lidelik Eğitimi”, “CHP Bilgi Ağı Oluşturma ve Kulaktan Kulağa Tanıtım Teknikleri (WOM)” , “Partili Karşılama ve Oryantasyon”, vb konularında eğitimler verdi. Bu eğitimlere 4000’e yakın partili katıldı. CHP İstanbul İl Örgütü için 16 ilçede “İş Arama ve İş edinme Yöntemleri” eğitimleri gerçekleştirdi. Bu eğitimlere 1500’e yakın işsiz genç ve değişik demografik kesimlerden yurttaşlar katıldı.
 
CHP İstanbul İl Yönetimi için, ilçe örgüt yöneticilerinin (İlçe Başkanları / Başkan Yardımcıları / Kadın Kolları / Gençlik Kolları) katılımıyla “arama çalışmaları” yaptı. CHP İl örgütü için Türkiye’de bir ilk olanİl Örgütü SWOT analizi” (Güçlü Yönler/Zayıf Yönler/Tehditler/Fırsatlar) raporunu hazırladı. CHP Türkiye’de seçim modeli olan “Kılcal Damar Örgütlenme Modeli”nin temellerini oluşturdu ve geliştirdi.
 
Yrd.Doç.Dr. Bahri Şahin aynı zamanda vakıf üniversitesinde öğretim üyeliği yapmakta ve Sürekli Eğitim Merkezinde (SEM) görev almaktadır.
 
MALATYALILAR MEMNUN…
Bahri Şahin’in İstanbul İl Başkanlığına atanması İstanbul’da oturan Malatyalılar arasında memnunluk yarattı. Malatyalı Vakıf, Dernekler de görev yapan yöneticiler Bahri Şahşin’i ziyaret ederek başarılar diledi.
 


Vahap Güner
banner47
İlgili Galeriler
Anahtar Kelimeler

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 99 YILI
30 Ağustos’ta Türk ordusunun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 99. yılı.

Haberi Oku