CHP\'DE DEĞİŞİM BEKLENTİSİ

Baykal, ‘değişim’ mesajları veriyor; yönetimdekiler ‘Fiziksel değil, zihinsel değişim’ diyor

CHP\'DE DEĞİŞİM BEKLENTİSİ

Baykal, değişim mesajları veriyor; yönetimdekiler Fiziksel değil, zihinsel değişim diyor

CHPde değişim beklentisi

CHP kulislerinde; kurultayda tüzük değişiklikleri yürürlüğe sokularak yönetim modelinin değişeceği ifade ediliyor.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mayıs ayında yapılması planlanan kurultay öncesinde değişimmesajları verirken şu anda yönetimde yer alan bazı isimler Yönetim modeli değişecek, ama yönetimde fazla değişiklik olmaz. Fizikseldeğil, zihinseldeğişim olur görüşünü dile getiriyor. CHPnin bahar kurultayında seçim hazırlıkları kapsamında somut bir iktidar programının ortaya konulması için de hazırlıklara hız verildi.

CHPnin son merkez yönetim kurulu (MYK) toplantısında kurultay hazırlıkları gözden geçirildi. Kurultay yaklaşırken bir genel başkanlıkyarışı görünmüyor. Haluk Koç ve Umut Oranın yenidendenemeye dönük bir arayış içinde olmadığı; ancakyönetimiçin yoğun kulisler yaşandığı vurgulandı. CHPnin yerel seçimler öncesinde toplanan kurultayında tüzük ve program değiştirilmiş, ancak tüzük değişiklikleri uygulamaya konulmamıştı. Yeni tüzükte genel sekreterin yetkileri sınırlandırılırken görev alanları tanımlanmış 13 genel başkan yardımcısı atanması öngörülüyor. CHP lideri Baykal, Milliyet gazetesinde Devrim Sevimaya verdiği röportajda Öymen ve Savı yine sahiplenecek misinizsorusuna, Siyasette süreklilik ve değişim, ikisi de aynı anda işleyen süreçlerdir. Hep bu iki isim söyleniyor, ama onlar aslında Türk siyasetinin gerçekten çok değer taşıyan insanlarıdır. Ben de bu insanları herkesin tanıdığından daha iyi tanıyorum. Gerçeğe baktığımız zaman saygı duymamız, değer vermemiz gereken insanlar hakkında bu kadar kolay hüküm vermememiz lazımyanıtını verdi. CHP kulislerinde; kurultayda tüzük değişiklikleri yürürlüğe sokularak yönetimmodelinin değişeceği, ancak yönetimdeki isimlerle ilgili çok kapsamlı bir değişiklik gerçekleşmesinin kolay olmadığı ifade ediliyor. Yönetimde yer alan bazı isimler de Fiziksel değil, zihinsel değişimdiyerek bu konudaki beklentilerini ortaya koyuyor.

Önder Savın 13 genel başkan yardımcısından biriolarak yönetimde yer alması beklenirken CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlunun da genel başkan yardımcısıolarak MYKye girmesi bekleniyor. Bütçenin kapanışında yaptığı konuşma büyük ilgi gören Yalova Milletvekili Muharrem İncenin de MYKye girebileceği ifade ediliyor. Baykalın daha önce genel başkanlık yarışında karşısına çıkan Umut Oranı parti meclisine alabileceği kaydediliyor.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
bi dost
bi dost - 14 yıl Önce

her zaman böyle aldatmaca beklentileri gündeme getiririp chp yi muhalefette tutma taktiğidir. bu aldatmacalara inanan saf aynı zamanda şoven insanlara acıyorum.yazık ! artık kanmayınız. bu tür çağı geçmiş, fosilleşmiş düşüncelere pirim vermeyin.demokratlık adı altında kendi katilerinizin değirmenine artık su taşımayınız. uyanın!

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56