CHP'DE MİLLETVEKİLİ ADAYI BELİRLEME YÖNTEMİ NETLEŞTİ

Malatya'da hakim gözetiminde ön seçim beklenirken basit aday yoklaması yani tüm üye değil delegelerin ve önseçim delegelerinin katıldığı örgüt denetiminde ön seçim yapılacak.

CHP'DE MİLLETVEKİLİ ADAYI BELİRLEME YÖNTEMİ NETLEŞTİ

Malatya'da hakim gözetiminde ön seçim beklenirken basit aday yoklaması yani tüm üye değil delegelerin ve ön seçim delegelerinin katıldığı örgüt denetiminde önseçim yapılacak.

İstanbul, Ankara, İzmir. İstanbul 1., 2., 3. Bölge, Ankara 1., 2., İzmir 1., 2. Bölge birinci sıra merkez adayları kadın adaylar olacak.

Ön seçimin tüm üyelerle hakim denetiminde 29 Mart’ta ön seçim yapılacak iller. Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Ankara 1, Ankara 2. Ankara 1.bölgede 1-3-5-7, Ankara 2.bölgede 1., 3. sıralar merkez adayı olarak kullanılacak. Antalya 3. sıra merkez adayı olarak kullanılacak. Aydın 1. sıra merkez adayı olarak kullanılacak.

Balıkesir, Bartın, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale. Çanakkale’de tüm üyeler değil delegelerin katılımıyla basit aday yoklaması hakim huzurunda önseçim yapılacak.

Çorum, Denizli, Düzce, Edirne, Erzincan, Giresun, Isparta, İstanbul 1, İstanbul 2, İstanbul 3, İzmir 1, İzmir 2. İstanbul 1. Bölgede 1-3-5-7 ve 9, İstanbul 2. Bölgede 1-3-5 ve 7, İstanbul 3. Bölgede 1-3-5-7 ve 9 merkez adaylarına ayrılacak. İzmir 1. Bölge 1-3-5, İzmir 2. Bölge 1-3-5 merkez adaylarına ayrılacak.

Tüm üyelerin katılımıyla hakim huzurunda önseçim yapılacak olan iller, Karabük, Karaman, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Manisa, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Uşak ve Yozgat illeri.

Yine önseçim olarak değerlendiren ama Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerinin denetiminde, o bölgelerin özelliğine göre 29 Mart’tan daha önceki bir tarihte Genel Merkezin belirleyeceği bir tarihte örgüt denetiminde tüm üyelerin katılımıyla yapılacak olan eğilim yoklaması, Bu iller toplam 10 tane. Adana; 2. ve 5. sıralar kontenjan adayı. Adıyaman; 2. sıra kontenjan adayı. Kahramanmaraş; 2. sıra kontenjan adayı. Kayseri; 2. sıra kontenjan adayı. Malatya ve Muğla basit aday yoklaması. Yani tüm üye değil delegelerin ve önseçim delegelerinin katıldığı örgüt denetimindeki önseçim. Muğla’da 2. sıra kontenjan adayı. Mersin; 1. ve 4. sıralar kontenjan adayı. Tekirdağ, Trabzon 1. sıralar kontenjan adayı. Zonguldak 2. sıra kontenjan adayı.

Böylece 45 seçim bölgesinde hakim huzurunda önseçim, 10 ilde örgüt denetiminde eğilim yoklaması kararı alındı.

Merkez yoklaması ise 30 seçim bölgesinde yapılacak. Bu 30 seçim bölgesinin 17 tanesi %10’un altında oy alınan seçim bölgeleri. 13 tanesi ise yine bölgenin duyarlılıklarına göre Parti Meclisi tarafından merkez yoklaması kapsamına alınan illerdir. Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kars, Kastamonu, Kocaeli, Mardin, Muş, Sakarya, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Van, Yalova ve Eskişehir seçim bölgelerinde ise merkez yoklaması kararı alındı.

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56