CHP'DE YENİ MYK BELİRLENDİ

Kılıçdaroğlu dün yaklaşık 5 saatlik PM toplantısının ardından yeni MYK’yi belirledi.Deniz Baykal’a yakınlığı ile bilinen Bihlun Tamaylıgil’i partinin yeni Genel Sekreteri yapan Kılıçdaroğlu, yönetime 3 kadın isim aldı.

CHP'DE YENİ MYK BELİRLENDİ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin yeni Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) belirledi. Deniz Baykala yakınlığı ile bilinen Bihlun Tamaylıgili partinin yeni Genel Sekreteri yapan Kılıçdaroğlu, yönetime 3 kadın isim aldı. Kılıçdaroğlu, Emrehan Halıcı, Osman Korutürk, Sezgin Tanrıkulu, Sena Kaleli, Engin Altay, Erdoğan Toprak, Volkan Canalioğlu gibi yeni isimlere MYKde yer verdi.

Kılıçdaroğlu, dün partisinin yeni PM ile ilk toplantısını yaptı. Yaklaşık 5 saat süren toplantıda CHP lideri, PMden aldığı yetki ile 3 genel başkan yardımcısı daha görevlendirerek, partisinin kendisi ile beraber 15 kişilik MYK’yi 18e çıkardı. Kılıçdaroğlu, bilgi teknolojileri, insan hakları ve sendikalara ilişkin 3 yeni alan belirledi. Belirlenen yeni alanlardan insan hakları için Tanrıkulu, bilişim teknolojileri için Halıcı, işçi, memur ve emekliler için de Çetin genel başkan yardımcısı atandı.

Liste dışı kalanlar

Listede Mesut Değer, İsa Gök, Didem Engin, Mehmet Zeki Gündüz, Mehmet Ali Özpolat, Melda Onur, Oğuz Oyan yer bulamadı. Yeni yönetime, daha önce MYKde bulunmayan isimler de girdi. Gülsün Bilgehan ve Faik Öztrak, da listeye giren yeni isimler arasında yer aldı.

Listede, Gürsel Tekin, Hurşit Güneş, Süheyl Batum, İzzet Çetin, Umut Oran, Alaaddin Yüksel, Sencer Ayata yerlerini korudu. Kılıçdaroğlu, işveren kesiminden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak Oranı belirlerken Batum ise yeni MYKde Mesut Değerin yerine hukuk ve seçim işlerinden sorumlu oldu. PM üyesi Ercan Karakaş, Bundan sonra bütün projeler önce PMye sunulacakdedi.

‘Sokağa çıkın nabız tutun’

Toplantıda Kılıçdaroğlu kura ile 81 il için 1er PM üyesi ve milletvekili görevlendirdi. Üyelerden sorumlu oldukları ile sık sık gitmelerini isteyen Kılıçdaroğlunun, Gittiğiniz ilde sokağa çıkarak nabız tutundediği öğrenildi. CHP lideri yurttaş ziyaretlerine ilişkin ise CHPnin projelerini anlatın. AKP eleştiri temelinde bir konuşma yapmayınuyarısı yaptığı öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56