CHP'Lİ BELEDİYELER VANDA ÖZEL BİR KÖY YAPACAKMIŞ

Basında çıkan habere göre Van depremi sonrasında CHP'li belediyeler harekete geçti. CHP'li belediyeler Van'a çok özel bir köy yapacakmış. Arguvanda 26.07.2008 tarihinde Kültür evi yapmaya söz verip yapmayan CHP ile daha sonra Kültür evi yapımına katkı sunacaklarına söz verdikleri bilinen İstanbul'daki CHP'li belediyelerin girişimi merak uyandırdı.

CHP'Lİ BELEDİYELER VANDA ÖZEL BİR KÖY YAPACAKMIŞ
Basında çıkan habere göre Van depremi sonrasında CHP'li belediyeler harekete geçti. CHP'li belediyeler Van'a çok özel bir köy yapacakmış. Arguvanda 26.07.2008 tarihinde Kültür evi yapmaya söz verip yapmayan CHP ile daha sonra Kültür evi yapımına katkı sunacaklarına söz verdikleri bilinen İstanbul'daki CHP'li belediyelerin girişimi merak uyandırdı.
 
Van depremiyle CHP'li belediyeler harekete geçti. Van'a okulundan camisine, sağlık ocağından parkına kadar çok özel bir köy yapılacakmış.
İstanbul'da Sosyal Belediyeler Birliği'ne üye 12 Cumhuriyet Halk Partili(CHP) belediye başkanı, İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile birlikte yarın sabah 08.00'de özel uçakla Van'a giderek örnek köy kurulması için incelemelerde bulunacaklar.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, "Bu sabah yaptığımız toplantı sonucuna göre Van'da örnek köy kurma kararı aldık. Yarın da eksiksiz olarak 12 belediye başkanıyla gidip uygun yer için incelemede bulunacağız. Örnek köyün içinde okul, cami, sağlık ocağı, parklar da mutlaka bulunacak ve köyün inşaatına da hemen başlayacağız. Ayrıca oluşturulacak olan örnek köyde yardımların devamlılığının sağlanması ve koordinasyon için ilgili belediyelerden görevli de bulunacak. Eğitim için İstanbul'a gelmek isteyen yurttaşlarımıza da belediyelerimiz kapılarını sonuna kadar açacaklar" dedi.
//www.internethaber.com/chpli-belediyeler-vana-koy-yapacak-379723h.htmİnternethaber

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56