DENİZ BAYKAL CHP GENEL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal CHP\'yi sarsan kaset iddialarına ve kendisine yapılacağı iddia edilen \'suikast girişimi\' haberlerine yanıt verdi... Kaset olayının komplo olduğunu açıklayan Baykal partiden istifa ettiğini açıkladı.

DENİZ BAYKAL CHP GENEL BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ
CHP\'yi sarsan kaset şokunun ardından Baykal sessizliğini koruyordu. Avukatlarına büyük bir hukuk mücadelesi başlatmak için talimat veren CHP lideri, Merkez Yönetim Kurulu\'nu bugün olağanüstü toplandı.

Baykal toplantı sonrası hakkındaki iddalara yanıt verdi.

Baykal\'ın konuşmasından satır başları şöyle;

-Günlerdir beklenen açıklamamı yapıyorum. Bu bir komplodur. Bir komployu hazırlarken videoyu keser biçersiniz, çarpıtırsınız ve insanoğlunun mahremiyetine tecavüz edersiniz.

-İnsanların şerefleri onların umurlarında değildir. Bu komployu hazırlayanlar bunu siyaset yapmak için düzenlemişlerdir. Ahlaklarına uygun bir siyaset.

-Yıllardır bekletilen bir kaset yoktur. Taze, iki haftalık bir komplo vardır.

-Bu Cumhuriyet Halk Partisi\'nin Anayasa paketi çalışmalarının sürdüğü zamanda ortaya çıkması tesadüf değildir.

-Bu iki haftalık, taze bir olaydır.

-İktidarın haberi olmadan bu komplo düzenlenemez. Amerika Birleşik Devletleri\'nden aldığım mesajları ciddiye aldığımı da söylemek isterim.

-Ahlaksız ve hukuksuz bir şekilde siyaseti savunamazsınız. Komploculuğa hayat alanı açanlar \'çok ayıp ama\' diyenlerdir.

-Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu komplo sebebiyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Bunun bir bedeli varsa bu bedeli ödemeye, istifa etmeye hazırım.

-Ve bugün Cumhuriyet Halk Partisi\'nden istifa ediyorum.

-CHP\'nin yiğit örgütüne, çalışma arkadaşlarıma, tanıdığım tanımadığım bütün insanlara, bize kızan, bizi seven herkese, yaşanılan her anımı anlamlı kıldıkları için teşekkür ederim.

-Biz hakkımı size helal ediyorum. Siz de hakkınızı bana helal edin.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56