DİKKAT AĞCA ARAMIZDA-BU HEPİMİZİN UTANCI

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi’yi öldüren Mehmet Ali Ağca, 30 yıl sonra tahliye edildi. Kahraman’ gibi karşılandı, 5 yıldızlı otele yerleştirildi.Diğer yandan sanatçı, aydın ve gazeteciler devlet güvenliğini tehdit ettikleri gerekçesiyle tutuklanıyor.

DİKKAT AĞCA ARAMIZDA-BU HEPİMİZİN UTANCI

Ağca 30 yıl sonra serbest kaldı, ‘kahraman’ gibi karşılandı

İpekçi’nin katili 5 yıldızlı otelde

Askere gitmeyecek 12 Eylül öncesi Türkiye’yi kaosa sürükleyen olaylardan gazeteci Abdi İpekçi suikastının tetikçisi Mehmet Ali Ağca tahliye edildi. Sırlarıyla cezaevinden çıkan Ağca, bir grup tarafından davul zurnayla karşılandı.

Dikkat Ağca aramızda’

Ezilenlerin Sosyalist Partisi Girişimi (ESPG) üyeleri, gazeteci yazar Abdi İpekçi cinayeti ile iki ayrı gasp uçundan hüküm giyen Mehmet Ali Ağca’nın tahliye edilmesini protesto etti.

Protesto gösterisinde Ağca’yı kullanan güçlerin ortaya çıkartılması istendi. Galatasaray Meydanı’nda toplanan ESPG üyeleri, “Kontrgerilla dağıtılsın”, “Dikkat Ağca aramızda” dövizleri taşıyıp, “Faşizme karşı tek yumruk, tek barikat” sloganları attı.

Grup adına açıklama yapan Havali Mengi, “Ağca’lar böyle bir bir serbest kalırken ya da hiç yakalanmadan mutlu mesut yaşarken, emri verenler yeni emirler vermeye devam ediyor. Diğer yandan sanatçı, aydın ve gazeteciler devlet güvenliğini tehdit ettikleri gerekçesiyle tutuklanıyor. Buradan sesleniyoruz, ucu nereye dokunursa dokunsun kontrgerillanın tüm örgütleri dağıtılsın” dedi.  

 

BDP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ URAS: Bu hepimizin utancı’

CHP’Lİ ŞAHİN MENGÜ: ‘Sindiremiyorum’

CHP’Lİ MALİK ECDER ÖZDEMİR: İç burkan görüntü’

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56