EKMEK BARIŞ ÖZGÜRLÜK İÇİN DEMOKRASİ HAKLAR MİTİNGİ

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen emekçiler, 34 gündür başkentte eylemde olan TEKEL işçileri, İstanbul’da eylem yapan itfaiye işçileri ve şeker fabrikalarının satılmasına karşı çıkan şeker işçilerine destek vermek amacıyla bugün Sıhhiye Meydanı’nda buluşacak. Türk-İş’in öncülüğünde gerçekleştirilecek “Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar Mitingi”ne DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği (TTB), siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de destek veriyor.

EKMEK BARIŞ ÖZGÜRLÜK İÇİN DEMOKRASİ HAKLAR MİTİNGİ

Sıhhiye’den uyaracaklar

Türkiye’nin dört bir yanından gelen işçiler Ankara’da buluşup tepkilerini dile getirecek

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen emekçiler, 34 gündür başkentte eylemde olan TEKEL işçileri, İstanbul’da eylem yapan itfaiye işçileri ve şeker fabrikalarının satılmasına karşı çıkan şeker işçilerine destek vermek amacıyla bugün Sıhhiye Meydanı’nda buluşacak. Türk-İş’in öncülüğünde gerçekleştirilecek Ekmek, Barış, Özgürlük İçin Demokrasi ve Haklar Mitingine DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipleri Birliği (TTB), siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri de destek veriyor.

Sıhhiye Meydanı’ndaki miting için katılımcılar saat 10.00’da Ankara Garı önünde toplanacak. Kortejin oluşturulmasıyla saat 11.00’de yürüyüşe geçilecek. Katılımcıların Sıhhiye Meydanı’ndaki yerini almasının ardından mitingin saat 12.00’de başlaması planlanıyor. Mitinge, Ankara dışından katılacakları getirecek otobüsler, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) çevresindeki alana park edilecek. Arama noktalarında görevlendirilen Türk-İş ve bağlı sendikaların avukatları, katılımcılara yaşanabilecek olumsuzluklar karşısında yardımcı olacak. İstanbul’da eylem yapan itfaiye işçilerinin, şeker fabrikalarının satılmasına karşı çıkan şeker işçilerinin ve TEKEL işçilerinin birer temsilcisi mitingde sorunlarını gündeme getirecek.

Konuşmaların ardından Onur Akın ve Ali Şan konser verecek.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56