EMEKLİ MAAŞI VE BİR KİRA GELİRİ İLE SEKİZ ÖĞRENCİYE BURS VERİYOR

Rıza Parlak emekli maaşı, Mersindeki evinden elde ettiği kira ve küçük çaptaki tarla icar geliri ile 2021-2022 öğretim yılında sekiz öğrenciye burs verecek.

EMEKLİ MAAŞI VE BİR KİRA GELİRİ İLE SEKİZ ÖĞRENCİYE BURS VERİYOR

Arguvanlı Hemşehrimiz, Fotoğrafçı Rıza Parlak emekli maaşı, Mersindeki evinden elde ettiği kira ve küçük çaptaki tarla icar geliri ile 2021-2022 öğretim yılında sekiz öğrenciye burs verecek. Yıllardır kendi imkânları ile öğrenci bursları veren Rıza Parlak, her fırsatta okullara bağış yapılması ve öğrenci bursları verilmesinin gerekliliğini vurguluyor.

Çalıştığı dönemlerde aldığı maaşında üçte birini öğrencilere burs olarak verdiği bilinen Rıza Parlak bunu bir yaşam biçimi olarak kabul ediyor.

2021- 2021 öğretim yılında burs vereceği sekiz öğrencinin isimlerini de belirleyen  (Burs verilecek sekiz öğrencilerin isimi bizde mevcuttur) Rıza Parlak  geçmiş dönemlerde burs verdiği öğrencilerin mezun olması nedeniyle yeni öğrencileri belirleyip burs vermeye devam ettiğini, başarılı ve imkanları kısıtlı öğrencilere burs vermeyede özen gösterdiğini belirtti.

Malatya’da ikamet eden Rıza Parlak eğitime verilen katkının hiçbir zaman boşa gitmeyeceğini, imkanı olanların kısıtlı imkanlara sahip okullara ve öğrencilere katkı sunmasının önemli olduğunu belirtti.

www.arguvanhaber.com

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2021, 08:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56