ERKEN NEVRUZ KUTLAMASINA MÜDAHALE SERT OLDU

İstanbul’da BDP’nin çağrısı üzerine Nevruz’u kutlamak için Kazlıçeşme Meydanı’na gitmek isteyenlere polisin müdahalesi sert oldu. BDP Arnavutköy İlçesi Yöneticisi Hacı Zengin, gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdi.

ERKEN NEVRUZ KUTLAMASINA MÜDAHALE SERT OLDU

İstanbul Valiliğinin Nevruz kutlamalarınıerken kutlanamaz gerekçesiyle yasaklaması, İstanbulun çeşitli semtlerini çatışma alanına çevirdi. BDP Arnavutköy İlçesi Yöneticisi Hacı Zengin’in gaz bombası kapsülünün başına isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdiği olaylarda 2’si ağır 7 kişi yaralandı, 106 kişi de gözaltına alındı.

BDPli yöneticilerin yaptığı açıklamada, Hacı Zenginin 57 yaşında Diyarbakır nüfusuna kayıtlı ve 4 çocuk babası olduğu belirtildi. Zenginin 20 yıldır BDPde görevli olduğu, bronşit ve nefes darlığı hastalığı olduğu kaydedildi. Arnavutköy Devlet Hastanesinde yaşamını yitiren Zenginin cenazesi Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

İHD
den yapılan açıklamada polisin attığı biber gazı kapsüllerinin kafasına isabet etmesi sonucu Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde A.A. adlı BDPli bir kişinin beyin kanaması geçirdiği ve durumunun ciddi olduğu belirtildi. Açıklamada Topkapıda karşıt görüşlü göstericilerin saldırısı soncu Fatih Altuntaş ve Fırat Aytıç isimli BDPlilerin demir çubuklarla dövülerek bıçaklandığı, durumlarının ağır olduğu kaydedildi. Bıçaklananlardan birinin 15 yaşında olduğu bildirdildi.

Zeytinburnu
nda bir grup, BDPli iki gence linç girişiminde bulundu. Önceki eylemlerde zarar gören esnaf ve çevredeki yurttaşlar, BDPli iki gencin üzerine yürüdü. Daha sonra grup, iki genci yerde tekmeleyerek linç etmeye çalıştı. Uzun süre yerde tekmelere maruz kalan BDPli gençleri sivil polisler kurtardı.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56