KILIÇDAROĞLUNUN ANAHTAR LİSTESİNDE VELİ AĞBABA’DA VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti meclisi (PM) için hazırladığı listede CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’da var.

KILIÇDAROĞLUNUN ANAHTAR LİSTESİNDE VELİ AĞBABA’DA VAR
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti meclisi (PM) için hazırladığı listede CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’da var.

Ankara Spor Salonu'nda yapılan kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından aday gösterilen 12 isimden en yüksek oyu alan 8 kişi PM üyesi oldu.

Bilim Platformu Listesi'nden seçilenler belli oldu


Seçim sonucunda Metin Feyzioğlu (941), Oğuz Oyan (914), Hülya Güven (874), Sencer Ayata (864), Gaye Usluer (813), Burhan Şenatalar (752), Birgül Ayman Güler (750), Seyhan Erdoğdu (734) Bilim, Kültür ve Yönetim Platformu kontenjanından PM üyesi seçildi.
KILIÇDAROĞLU’NUN 98 KİŞİLİK LİSTEDEN SEÇİLMESİNİ İSTEDİĞİ 52 KİŞİLİK ANAHTAR LİSTESİ
Kılıçdaroğlu'nun 98 kişilik anahtar listesinden seçilmesini istediği 52 kişilik anahtar listesi şöyle:

- Levent Gök, Gökhan Günaydın, Hurşit Güneş, Berrin Gürçay Dilekçi, Emrehan Halıcı, Saniye Nazik Işık, Sena Kaleli, Ertuğrul Kaplan, Murat Karayalçın, Adnan Keskin, Haluk Koç, Bülent Kuşoğlu, Osman Faruk Loğoğlu, Nihat Matkap, Ekrem Kerem Oktay, Gülseren Onanç, Umut Oran, İhsan Özkes, Faik Öztrak, Şafak Pavey, Gökçe Pişkin, Zühal Samlı, Perihan Sarı, Hüseyin Saygılı, Bihlun Tamaylıgil, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Bülent Tezcan, Lamia Yıldız Tokman, Erdoğan Toprak, Halit Toraman, Mehmet Necati Yağcı, Hüseyin Yaşar, İbrahim Yener, Emel Yıldırım, Seynur Yıldırım, Candan Yüceer, Alaatin Yüksel, Onursal Adıgüzel, Veli Ağbaba, Umut Akdoğan, Yakup Akkaya, Engin Altay, Kudsiye Baykal, Ayşe İnce Beşpınar, Gülsüm Bilgehan, Dursun Bulut, Mehmet Volkan Canalioğlu, Muhammet Çakmak, Aytun Çıray, Meryem Gül Çiftçi, Faruk Demir.
Kılıçdaroğlu, 98 kişilik anahtar listesi içinden bir de 52 kişilik anahtar liste hazırladı. 52 kişilik listede yer almayan bazı isimler şöyle:

Gürbüz Çaban, Kadir Öğüt, Cemal Canpolat, Seyfullah Beysülen, Çetin Soysal, Ercan Karakaş, Ayten Kayalıoğlu, Metin Keskin, Ali Kılıç, Ömer Kurtaş, Rıfat Nalbantoğlu, Meliha Selmanpakoğlu, Mehmet Ali Susam, Tekin Bingöl, Hüseyin Yıldız, Turgut Dibek.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun son anahtar listesi
CHP PM 60 kişiden oluşuyor. Bilim Kültür Yönetim Platformundan seçilecek 8 üye dışında 52 kişi PM’ye seçilecek. Kılıçdaroğlu 98 kişilik bir liste sundu. Bu liste içinden seçilecek 60 kişiyle ilgili de daha dar yeni anahtar listeler yarışacak. Listede öne çıkan isimlerden bazıları şöyle:

- Kılıçdaroğlu’nun listesinde, mevcut Merkez Yönetim Kurulu üyeleri aynen PM’de korundu. Yönetime girip girmeyeceği merak konusu olan Denizli Milletvekili Adnan Keskin anahtar listede yer aldı. Geçtiğimiz günlerde istifa eden Gürsel Tekin ile Kılıçdaroğlu’nun daha önceki MYK’lerinde yer alan Haluk Koç ile Hurşit Güneş de listede ismi bulunanlar arasında.
Genç vekiller listede

- Genç milletvekillerine ve gençlik kollarına lisetsinde ağırlık veren Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde milletvekillerinden Veli Ağbaba, Engin Altay, Özgür Özel, Ali Rıza Öztürk, Gülsüm Bilgehan Toker, Bülent Tezcan, Kadir Gökmen Öğüt de yer alıyor.

- Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan, görevden alınan CHP Kadın Kolları Başkanı Zuhal Samlı da listeye girdi.

İşadamları

- Listeye “temiz” işadamları koyacağını açıklayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iş dünyasından isimlere PM listesinde yer verdi. İşadamı Cemal Canpolat listeye girdi. İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük’ün eşi olan İstanbul Milletvekili Sedef Küçük de anahtar listede yer aldı.

- Mevcut PM’den Bülent Kuşoğlu ve Gülseren Onanç, Umut Oran yerini korudu. Eski milletvekili Çetin Soysal ile sendikacı Yaşar Seyman listede yer buldu.

Sağlar liste dışı

- Kemal Kılıçdaroğlu’nun listede yer alacağını söylediği eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar, il başkanlarının tepkisi üzerine liste dışında kaldı.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Abuzer Parlak
Abuzer Parlak - 11 yıl Önce

Parti meclisine gençlik kotasından da bir Arguvanlı Onursal Adıgüzel yüksek oy alarak girmiştir. Ancak ben chp nin liberal sol parti olduğunu savunduğum için ülke sorunları için çözüm üretecek bir siyasi parti olmadığını düşünüyorum. Değişim ve devrim naraları altında koskoca 2 sene geçti ve akp otokrasisi bu süreçte kuvvetleri sildi literatürden, yasama-yürütme-yürütme çağını yaşatıyor bize, chp ise the new york times gazetesine "biz bu işi akpden daha iyi yaparız, abd bize güvensin" diyor.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56