KOLTUK SEVDASI !

Koltuğun imkânlarından istifade edenler her nedense bunlardan vazgeçemeyerek o koltuğa yapışmakta ve onun getirdiği hırsla koltuğu devretmez. Bazıları da haklı olarak buna ‘‘koltuk sevdası’’ diyor.    

KOLTUK SEVDASI !
Günümüzde koltuğa bir kez oturan o koltuktan ayrılmamak için elinden ne gelirse yapmaktadır, koltuk ve onun sahibi arasında çok kuvvetli bir bağ oluşmaktadır.

            Bu bir dernek, vakıf, site yöneticiliği, parti başkanlığı ve her ne pozisyon olursa olsun insanlar eline geçirdikleri koltuğa yapışmaktadır.

Koltuk-Makam neden istenir?
Makamla gelen güç ve otoriteye sahip olma ve bunu kullanma isteği.
Sosyal statü sahibi olmak ve toplum tarafından kabul görme isteği.

Koltuğun imkânlarından istifade edenler her nedense bunlardan vazgeçemeyerek o koltuğa yapışmakta ve onun getirdiği hırsla koltuğu devretmez.

            Günümüzde koltuğunu korumak için en basit kalp kırmak, mobbing son derece doğal görünmektedir. Güç mücadelesinde yalan ve iftira, toplumda yaygın görülür olmuştur. Kalbi ve gönlü açık olan insanlar bunun böyle olmasından üzüntü duymaktadır.

Kendisini destekleyen bir çevre oluşturarak, koltuğunu korumak için yandaşlar yaratılması ile temsil edilen kurumun adil işleyişinin önüne geçilmektedir.   

İster büyük şatafatlı olsun, ister daha küçük, yeter ki koltuk olsun!
Bazıları da haklı olarak buna ‘‘koltuk sevdası’’ diyor.
 
Koltuğu sevenlere selam olsun.

www.arguvanhaber.com
 
(Alıntıdır)

 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 17:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56