KURBAN KESİMLERİ PROTESTO EDİLDİ

Ellerindeki taşıdıkları dövizlerle hayvanların kesilmemesini isteyen grup açıklamalarında; Bu yıl Kurban Bayramı ve Dünya Hayvanları Koruma Günü denk geldi. Bu katliamlar dinimizde yok. Araştırsınlar dünya ülkelerine baktığımız zaman en çok işkence, tecavüz ve katliam yapan ülkeler Müslüman ülkelerdir dediler.

KURBAN KESİMLERİ PROTESTO EDİLDİ
BAĞIMSIZ Doğa Hayvan aktivistleri ‘Veganizim Özgürlüktür’ adlı grup, Beyoğlu Galatasaray’da kurban kesilmesini protesto etti. Ankara'da bir araya gelen grup ise, kurban kesmenin IŞİD'in katliamlarından farkının olmadığını ileri sürdü.Galatasaray’da, saat 13.00’da toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, “Bütün hayvanlar birer çocuk, çocukları öldürmeyin” yazılı pankart açtı.

Ellerindeki taşıdıkları dövizlerle hayvanların kesilmemesini isteyen grup adına açıklama yapan Kazım Çağın, “Bu yıl Kurban Bayramı ve Dünya Hayvanları Koruma Günü denk geldi. Bu katliamlar dinimizde yok. Araştırsınlar dünya ülkelerine baktığımız zaman en çok işkence, tecavüz ve katliam yapan ülkeler Müslüman ülkelerdir. Bu bir çelişkidir” diye konuştu. 

Öte yandan eylemcilerin yanında getirdikleri iki köpek çevredekilerin ilgi odağı oldu. Köpeklerden biri ağzıyla döviz tutarken, diğeri yanındakilerle çeşitli oyunlar oynadı.

ANKARA'DA DA EYLEM
Kurban kesilmesinin protesto edildiği yerlerden biri de Ankara Konur Sokak'tı. Ankaralı Hayvan Özgürlüğü aktivistlerinin hayvan haklarına dikkat çekmek için yaptıkları eylemde, eylemciler hayvan katliamının, IŞİD'in katliamlarından hiçbir farkı olmadığını öne sürdü.


Odatv

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
medet
medet - 9 yıl Önce

Yediginiz pirzolalar agactami yetisiyor sandiniz

Secil akdeniz
Secil akdeniz - 9 yıl Önce

Cok kötu bi sey.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56