PINAR SAĞ İÇİN DAVA AÇILDI

Türk halk müziği sanatçısı Tolğa Sağ’ın eşi Arif Sağ\'ında gelini Türk halk müziği sanatçısı Pınar Sağ hakkında, yasadışı örgüt TİKKO’nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya’yı övdüğü iddiasıyla 2 yıl hapis cezası davası açıldı.

PINAR SAĞ İÇİN DAVA AÇILDI

PINAR SAĞ İÇİN DAVA AÇILDI

‘Barış ve kardeşliği dile getirdim’

Türk halk müziği sanatçısı Tolğa Sağ’ın eşi Arif Sağ\'ında gelini Türk halk müziği sanatçısı Pınar Sağ hakkında, yasadışı örgüt TİKKO’nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya’yı övdüğü iddiasıyla 2 yıl hapis cezası davası açıldı.

Pınar Sağ, hiçbir şekilde suçu ve suçluyu övme niyetinin olmadığını belirterek Barış ve kardeşliğin öneminden bahsettim. Sanatçı duyarlılığını dile getirdim dedi.

Tolga Sağ’ın eşi sanatçı Pınar Sağ’ın, 29 Mart yerel seçimleri öncesinde, Tunceli Bağımsız Belediye Başkan adayı Murat Kur’un seçim mitinginde verdiği konser arasında yaptığı konuşma nedeniyle mahkemelik olduğu belirtildi. Sağ’ın, 25 Mart 2009’da düzenlenen mitinginde kısa bir konuşma yaptığı ve Tunceli’de 1973 yılında güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada yaralı olarak yakalanan, ardından gördüğü işkence sonucu öldüğü iddia edilen TKP/ML-TİKKO’nun kurucusu İbrahim Kaypakkaya’yı öven cümleler kullandığı ifade edildi. Sağ’ın konserde Faşist iktidara karşı her zaman dik durmuş Kaypakkayanın yoldaşlarınasözlerini inceleyen Tunceli Cumhuriyet Savcılığı, sanatçı hakkında suç ve suçluyu övme iddiasıyla 2 yıl hapis istemiyle dava açtı. İ

ddianamede Sağ’ın TCK’nin 215’inci maddesinde yer alan suç ve suçluyu övmesuçundan 2 yıl hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Pınar Sağ, Her zaman işçilerin, emekçilerin, memurların sorunlarını dile getirdim, barış ve kardeşliğin öneminden bahsettim. Hiçbir şekilde suçu ve suçluyu övmek gibi bir amacım da olmamıştırdedi. Pınar Sağ’ın yargılanmasına, 10 Mayıs günü Tunceli Sulh Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56