SANATÇILAR AKP MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ŞAHİNİ KINADI

11. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nde sahneye çıkan Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör'ün "Eşşek Sıpaları" türküsü okunduğunu öğrenen AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahinin yaptığı açıklama tepki aldı. Sanatçılar Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör de açıklama yaparak vekili kınadılar.

Sanatçılar Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör de açıklama yaparak vekili kınadılar. 

11. Uluslararası Arguvan Türkü Festivali’nde sahneye çıkan Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör'ün "Eşşek Sıpaları" türküsü  okunduğunu öğrenen AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahinin  yaptığı açıklama tepki aldı. Sanatçılar Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör de açıklama yaparak vekili kınadılar. 

AKP Malatya Milletvekili Mustafa Şahin'in basına yaptığı açıklama Arguvan Türkü festivali, hakaret festivaline dönüştürüldü! ,  Ak Partili Şahin'den CHP'li Belediyenin Sahneye Çıkartığı Sanatçının İfadelerine Sert Tepki, Geç Duymuş, Çok kızmış.  gibi başlıklarla yer almıştı.

 
Kutsal Evcimen ve Sinan Güngör'ün açıklaması 

DUYURU! BASINA VE KAMUOYUNA

2 Ağustos 2014 Cumartesi akşamı Malatya’da düzenlenmiş olan 11.Uluslararası Arguvan Türkü Festivaline davetli sanatçılar olarak katıldık ve türkülerimizi Arguvanlı canlarımızla coşkulu bir şekilde dile getirdik. Programımız içerisinde seslendirdiğimiz SATIN EŞEK SIPALARI adlı türkü geniş yankı buldu. Festivalden yaklaşık yirmi gün sonra AKP MALATYA milletvekili Mustafa Şahin tarafından şahsımıza SATIN EŞEK SIPALARI adlı türkünün sözleri bahane edilerek çeşitli basın yayın organları aracılığıyla hakaret dolu açıklamalar yapıldı. Şahin yaptığı açıklamalarda bize “sanatçı müsveddesi, soytarı, yoncası fazla kaçmış hayvan” ithamlarında bulunmuştur. Yıllardır ülkenin dört bir yanında konserler verdik ve halklar kardeştir şiarıyla her kültürden canlarla tek ses olup türküler söyledik. Karşılaştığımız benzeri olmayan bu olay bizleri derinden üzmüştür. TBMM'de milletvekili sıfatındaki bu şahsın bize karşı kullanmış olduğu üslup, Şahin’in ve temsil ettiği siyasetin sanata, sanatçıya ve emeğe karşı bakış açısını net bir şekilde ortaya koymaktadır.

Bir daha görülüyor ki bu ülkenin sanatçıları, yazarları, aydınları hala baskı altındadır. Soytarılık kral ve padişahlar karşısında yapılır. Biz türkülerimizi her zaman haktan ve halktan yana söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Pir Sultan Abdal, Hızır paşa karşısında nasıl boyun eğmediyse zamane yezitleri karşısında pirimizden aldığımız bu duruş geleneğini devam ettireceğiz. Dolayısıyla AKP Malatya milletvekili Mustafa Şahin’i bizlere sarf ettiği bu sözlerden dolayı kınıyoruz ve yapılan bu haksız saldırı karşısında sessiz kalmayacağız.

Sazımızı çalmaya ve sözümüzü söylemeye devam edeceğiz. Saygılarımızla…

BU MEMLEKET BİZİM, SATAMAYACAKSINIZ!

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!

ÖZGÜR DOĞAN İNSAN KÖLELEŞTİRİLEMEZ!

KUTSAL EVCİMEN & SİNAN GÜNGÖR

www.arguvanhaber.com

Kaynak: ülkedehaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56