TEKEL İŞÇİLERİNİN SÜRESİZ AÇLIK GREVİ DEVAM EDİYOR

TEKEL işçilerinin başlattığı süresiz açlık grevi sürüyor. Açlık grevinde rahatsızlanan 4 işçi hastaneye kaldırıldı. Böylece eylem başladığından bu yana tedavi altına alınan işçilerin sayısı 10’a çıktı.

TEKEL İŞÇİLERİNİN SÜRESİZ AÇLIK GREVİ DEVAM EDİYOR

TEKEL emekçilerinin başlattığı süresiz açlık grevi sürüyor

TEKEL işçilerinin başlattığı süresiz açlık grevi sürüyor. Açlık grevinde rahatsızlanan 4 işçi hastaneye kaldırıldı. Böylece eylem başladığından bu yana tedavi altına alınan işçilerin sayısı 10’a çıktı.

Açlık grevine katılan işçiler, eylemlerine Türk-İş Genel Merkezi’nin konferans salonunda devam ediyor. Eyleme, 16 kadın işçi de katılıyor. Başlarına siyahkurdele bağlayan işçilerin üzerindeki beyaz önlüklerde de Onursuz yaşamaktansa onurlu ölmeyi tercih ederim, Ölmek var dönmek yok, Sadece çocuklarım için, Çocuklarımızın geleceğini istiyorumifadeleri yer alıyor. İşçilerden bazılarının üzerlerindeki önlüklerde de çocuklarının fotoğrafları bulunuyor.

Açlık grevindeki bir işçi önceki gece, 2’si de dün ilk müdahalenin ardından ambulansla Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. İşçilerin hastaneye götürülüşü sırasında konferans salonundaki ve dışarıdaki çadırlarda eylemlerini sürdüren işçiler çeşitli sloganlar attı. Bu arada, açlık grevi başladığından bu yana 9 işçinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Gazete ve televizyonlarda TEKEL işçilerine ilişkin çıkan haberleri takip eden açlık grevindeki işçilere 14 görevli yardımcı oluyor. Görevliler, işçilerin sürekli takibini yapıyor ve şekerli su dağıtıyor. Dışarıdaki çadırlarda eylemi sürdüren işçilere sabah saatlerinde CHP Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından çorba dağıtıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Türkiye genelinde 1 günlük açlık grevi yaptı

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, 30 Ocak’ta Genel Yönetim Kurulu ve Danışma Kurulu’nun aldığı kararla TEKEL işçilerine destek vermek amacıyla Türkiye genelinde 1 günlük açlık grevi yaptı. Açlık grevi öncesi basın açıklamasını okuyan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Başkanı Hüseyin Güzelgül, şöyle konuştu: “AKP hükümeti ve Başbakan bütün toplumsal sorunlarda olduğu gibi, bu sorunu da görmezden gelmekte. TEKEL işçileri halkın kendisidir. TEKEL işçilerini hiç kimse kasa soymakla suçlayamaz” dedi. Adana ve Antalya Pir Sultan Abdal Kültür Derneği şubeleri üyeleri de TEKEL işçilerine destek için bir günlük açlık grevi yaptı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56