TEKEL VE İTFAİYE EMEKÇİLERİ DİRENİYOR

TEKEL işçilerinin başkentteki eylemi bugün 22. gününe girdi. Siyasilerin ve sanatçıların ziyaretlerini sürdürdüğü işçilere maddi destek için fon oluşturuldu. İstanbul’da da çeşitli gruplar tarafından TEKEL ve itfaiye işçilerine destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Türk-İş, Ankara’dan gelecek konfederasyon temsilcileriyle bugün Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde eylem yapacak.

TEKEL VE İTFAİYE EMEKÇİLERİ DİRENİYOR

DİRENEN İŞÇİ YALNIZ DEGİLDİR

TEKEL işçilerinin başkentteki eylemi bugün 22. gününe girdi. Siyasilerin ve sanatçıların ziyaretlerini sürdürdüğü işçilere maddi destek için fon oluşturuldu. İstanbul’da da çeşitli gruplar tarafından TEKEL ve itfaiye işçilerine destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Türk-İş, Ankara’dan gelecek konfederasyon temsilcileriyle bugün Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasının önünde eylem yapacak

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan itfaiye işçilerinin çıkarılmasını protesto eden, aralarında Belediye-İş Sen, İP, ESP, Genç-Sen ve TKP’nin de bulunduğu bir grup, meşalelerle Taksim Meydanı’ndan Galatasaray Lisesi önüne dek yürüdü. Grup adına açıklamayı okuyan Türk-İş 1. Bölge Başkanı Faruk Büyükkucak, İtfaiye ve TEKEL işçisi direniyor. Bu zulmü durdurmak için yarın (bugün) saat 12.00de Ankaradan gelecek olan konfederasyon temsilcilerinin katılımı ile İBB önünde eylem yapacağız. Başbakan ve Topbaş bu sesi duyana kadar eylemlere devam edeceğiz. Bu ses demokrasinin ve isyanın sesidir diye konuştu. Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üyeleri de yeni yıla direnişte giren TEKEL ve İtfaiye işçilerine destek vermek amacıyla Galatasaray Lisesi’nden Saraçhane’ye değin bir yürüyüş yaparak desteklerini iletti.

Cumhuriyet

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56