VANDA 7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Kandilli Rasathanesi'nin açıklamasına göre, Van'da 7.2 büyüklüğünde deprem oldu. Depremde en büyük zarar Erciş ilçesinde yaşandı. ilk bilgilere göre çok sayıda ölü ve yaralı olduğu artçı depremlerin sürdüğü öğrenildi.

VANDA 7.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Van'da, merkez ilçeye bağlı Tabanlı köyü merkezli 7.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde Van merkezde bazı evlerin yıkıldığı, yurttaşların panikle sokağa çıktığı görüldü. İlde artçı depremler sürüyor.

Kandilli Rasathanesi'nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merkezi Van'ın Tabanlı köyü olan 7.2 büyüklüğündeki deprem saat 13.41'de meydana geldi. Deprem çok şiddetli sıkalasında yer alıyor. Yetkililer depremin yerel büyüklüğünün 6.6, moment büyüklüğünün de 7.2 olduğunu belirtti.

Depremde kent merkezinde çok sayıda binanın çöktüğü belirtildi. Kazım Karabekir Caddesi'nde bulunan 7 katlı binanın çökmesi sonucu bazı yurttaşlar enkaz altında kaldı. İtfaiye ekipleri enkaz altındaki yurttaşları kurtarmaya çalışıyor.

Öte yandan, depremin büyüklüğü, Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi'nde 7.0 olarak ölçüldü. Merkez üssü ise Van ile Muradiye arasında Erçek Gölü'nün kuzeyinde Akçift köyü olarak tespit edildi.

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi'ne göre ise depremin büyüklüğü 7,3.

Basından

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56