YURTTAŞLAR: BİZİ DUYUN!

AKP, CHP, HDP, MHP ya da başka partilere oy veren; Türk, Kürt, Ermeni, Rum, Laz,Süryani, Çerkez,Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Sünni, Alevi, inançlı, inançsız bütün yurttaşlar, barış ve huzur içinde yaşayabileceğimiz bir ülke istiyoruz.

YURTTAŞLAR: BİZİ DUYUN!
Yurttaşlar isyan etti: Bilin ki bu gidişe rızamız değil itirazımız var!

Yurttaş, Türkiye'nin geldiği duruma isyan ediyor... AKP'den geçen hafta gelen 'Çocuk tecavüzcüyle evlendirilsin' önergesinin ardından yurttaşlar sokaklara döküldü. İsyan, Sosyal medyada da artarak devam ediyor...

Yurttaştan yurttaşa çağrı... 'Bu toplumun büyük çoğunluğu gelişmelerden memnun değiliz, huzursuzuz, güvensiziz, geleceği göremiyoruz, böyle yaşamak istemiyoruz' diyen yurttaşlar bir mesaj yayımladı ve hükümete;

'Bu ülkeyi yönetenler, kaderimize hükmedenler! Sizler; halkı sindirmek, özgürlükleri yok etmek için değil,biz yurttaşları barış, güven, huzur içinde yaşatmak için seçildiniz' diye seslendi.

İşte "BenimdeİtirazımVar" hashtagiyle sosyal medyada paylaşılan yazı;

"Bu toprakların ortak sahibi olan bizler;

AKP, CHP, HDP, MHP ya da başka partilere oy veren; Türk, Kürt, Ermeni, Rum, Laz,Süryani, Çerkez,Müslüman, Hristiyan, Yahudi, Sünni, Alevi, inançlı, inançsız bütün yurttaşlar, barış ve huzur içinde yaşayabileceğimiz bir ülke istiyoruz.

Savaş istemiyoruz, şehit istemiyoruz, çocuklarımızın ölmesini, öldürmesini, birbirlerine silah çekmesini istemiyoruz.

Düşman cephelere bölünmek, kardeşliğimizi, ortaklığımızı yitirmek istemiyoruz.

Ne darbe, ne vesayet. Ne diktatör, ne terör! 

İşimizde gücümüzde, huzur içinde, özgür yaşamak istiyoruz.

Kadın olduğumuz için hırpalanmak, tecavüze uğramak, öldürülmek, örtülüyüz diye aşağılanmak, şort giydik diye saldırıya hedef olmak, korku içinde yaşamak istemiyoruz.

Kadın erkek hepimiz; inançlarımızı, dinimizi, kültürümüzü özgürce, eşitçe yaşamak istiyoruz.

Hangi suçla suçlandığımızı bilmeden, kimin adına, hangi hukuka göre karar verdiklerini bilmediğimiz mahkemelerce tutuklanmak, hapse atılmak; darbeyle, terörle hiçbir ilgimiz yokken yalan ihbarlarla, sahte delillerle sorgusuz sualsiz işimizden olmak, meslekten uzaklaştırılmak, çoluk çocuğumuzla açlığa mahkûm edilmek; barış deyince terörist, mağduriyet deyince hain ilan edilmek istemiyoruz.

Keyfi kararlarla malımıza mülkümüze el konmasını, emeğimizin hakkının, ücretimizin, maaşımızın elimizden alınmasını, evlerimizin, köylerimizin yakılıp yıkılmasını, çocuklarımızın eğitimlerinin aksamasını, gençlerimizin sokaklarda heba olmasını istemiyoruz.

Biz halkız, vicdanlı, iyi insanlarız; bizi tahriklerle kötücülleştirmeyin, kin ve nefret sözleriyle ayrıştırmayın, kana, ölüme alıştırmayın.
Savaş, ölüm, idam, çatışma, kavga istemiyoruz.

Bu ülkeyi yönetenler, kaderimize hükmedenler!

Sizler; halkı sindirmek, özgürlükleri yok etmek için değil,

biz yurttaşları barış, güven, huzur içinde yaşatmak için seçildiniz.

Bilin ki bu gidişe rızamız değil itirazımız var.

Bizi duyun!"
 
 

Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2016, 19:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56