VAHAP DOĞAN ARGUVAN BELEDİYE MECLİS ÜYESİ  

(Vahap Doğan sorularımıza yazılı cevap gönderdi, Ara başlıklar tarafımdan yazılmıştır)

SK: Vahap Doğan kimdir?      

VD: 1959 Arguvan Dolaylı Mah.(Halpuz) doğumlu olup ilk, orta ve lise öğrenimimi Arguvan’da tamamladıktan sonra 1980 yılında Denizli’de askerlik hizmetimi yaptım.

1982-1984 yılları arasında Elazığ Sunova Yağ Fabrikasında çalıştım.

1984 yılında Elazığ Ağın ilçesinde Ziraat Bankasında göreve başladım.

Sırasıyla Malatya, Elazığ bölge başkanlığı, Malatya-Yeşilyurt Ziraat Bankası şubelerinde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 2008 yılında Ziraat Bankası Arguvan şubesine müdür olarak atandım.

2014 yılında Malatya Battalgazi Ziraat Bankası şubesinde şube müdürü olarak görevime devam ettim. 2016 yılında emekliye ayrıldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

SK: Ziraat Bankası şube müdürlüğünü bırakıp aday oldunuz. Beklentileriniz neydi? 

VD:  * Doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım ilçemize hizmet etmek için,

        * Projeler üretip ilçemizi daha yaşanabilir bir hale getirmek için

        * İlçenin sorunlarını bilip çözüm üretebilmek için aday oldum.

İKTİDARIN GÜCÜNÜ ARGUVAN'A YANSITMAK İSTEDİM

SK: 2014 seçimlerinde adaylık için neden AKP’yi tercih ettiniz? 

 VD: İlçemizde her anlamda birikmiş sorunlar (yatırım, sağlık, eğitim, işsizlik, kapanan bazı kamu kurumlarının tekrar ilçemize kazandırılması vb.) olduğundan dolayı bu sorunlara iktidarın gücünü ilçemize yansıtarak çözüm bulmak istedim.

SK: Seçimden sonra siyasete devam ettiniz mi? 

VD: Evet, devam ettim. 2019 yılında yapılan mahalli yerel seçimlerde DSP’den Arguvan belediye meclis üyeliğine seçildim.

SK: 2019’da DSP’den belediye meclis üyesi seçildiniz. Sonra partinizden istifa ettiniz, nedeni neydi?

VD: Gördüğüm lüzum üzerine DSP parti üyeliğinden istifa ederek bağımsız belediye meclis üyeliği görevime devam etmekteyim.

SK: Belediye meclisinde uyumlu bir çalışma ortamı oluştu mu? 

 VD: Belediye meclisine gelen kararlar ilçemiz lehine katkı sağlayacağından tarafımdan gerekli destek verilmiştir. Ve uyumlu çalışmamız devam etmektedir.

SK: Belediye Başkanı Mehmet Bey ile uyumunuz nasıl?

VD: Başkanımız ile herhangi bir sorunum yoktur.

SK: Belediyenin çalışmalarını başarılı buluyor musunuz?

 VD: Başarılı buluyorum; geliştirilmesi ve alınması gereken kararlar da  olduğunu düşünüyorum.

SK: Ana başlıklar halinde başarılı ve başarısız bulduğunuz konular nelerdir?

BAŞARILI YATIRIMLAR YAPILDI

VD: 2019 yılında belediye meclis üyeliğine başladıktan sonra ilçemizde yapılan başarılı bulduğum yatırımlar şunlardır: Akaryakıt istasyonu açılımı, SANTEPE A.Ş. (Temizlik ürünleri) açılması ile istihdam sağlanması, Arguvan Doğal Tarımsal Kalkınma Koop. açılması ve istihdam sağlanması, Kültür evi açılımı…

Başarısız bulduğum konulardan biri şu olabilir: Yapılacak olan konutlara talep olmadığından konut yapma projesi gerçekleşemedi.

SK: Arguvan’da doğa ve çevreye yönelik yıkıcı bir faaliyet var mıdır? 

 VD: Çinlilerin yaptığı maden arama faaliyetleri, sondaj çalışmaları nedeniyle toprak, hava ve su olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu tür olumsuzlukların çevreye, doğaya zarar vermemesi mümkün değil.

SK: Siz belediye başkanı olsaydınız farklı neler yapardınız?

PROJELERİM VAR

VD: Başarılı öğrencilerimize burs olanağının sağlanması, bölgesel istihdam ofisi açılması, 2-5 yaş çocuklara yönelik kreş açılması, 

sanat ve meslek eğitim kursları açılması (çocuk gelişimi ve eğitimi, el sanatları, kuaförlük hizmeti, tarım teknolojileri, 8-15 yaş kültür ve sanat eğitimi vb.), huzurevi açılması, 

Arguvan’ın markası olan kavun vb. ürünler için soğuk hava deposu yapılması, atıl durumdaki köy/mahalle okulları ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın eğitim ve öğretimlerine katkı sağlayacak, güvenli internete ulaşabilecekleri, kitap okuma alışkanlıklarını geliştirebilecekleri kütüphanelere dönüştürülmesini sağlamak, 

ilçemizin önemli isimleri (iş insanları, bilim insanları, sanatçılar vb.) adına düzenlenecek ulusal düzeydeki yarışmalarda başarılı olanları ödüllendirerek ilçemizin tanıtımına katkı sağlamak, ilçe merkezimizde halihazırda bulunan haritaların güncellenerek revizyon imar planlarının yapılıp ilçemize yeni bir cadde açılması ile yeni işyerleri kazandırmak gibi projeler sunabilirdim. 

SK: Bundan sonraki konumunuz hep bağımsız mı olacak?

VD: Gelecek dönemlerin bizlere neler göstereceğini bilemediğimden şu anda bununla ilgili kesin bir düşüncem bulunmamaktadır.

SÖYLEŞİLER DEVAM ETMELİ 

SK: Benim sormadığım sizin ilave etmek istediğiniz Arguvan ile ilgili konular var mıdır? 

Bu söyleşinin toplumun bilgilendirilmesi amacıyla CHP’li meclis üyeleriyle ve ilçemizde yaşayan halkla yapılmasını öneririm.İlerleyen dönemlerde bu tür söyleşilerin yapılan işlerle ilgili halkın aydınlanması açısından yararlı olacağını düşündüğümden devamlılığının sağlanması kanaatindeyim.

SK: Teşekkür ederim.

Yarın: Hasan Hüseyin Çelik İsa köy Muhtarı

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56