MEZİRME MAHALLESİNDEN CELAL ÇELİK HAYATINI KAYBETTİ

Hekimhan Ballıkaya (Mezirme) Mahallesinden (Köyünden) Celal Çelik hayatını kaybetti. Annesi Arguvan Eymir Mahallesinden (Köyünden) olan Celal Çelik ile ilgili Süleyman Özerol'un yazdığı vefat haberi yazısı.

MEZİRME MAHALLESİNDEN CELAL ÇELİK HAYATINI KAYBETTİ
Hekimhan Ballıkaya (Mezirme) Mahallesinden (Köyünden) Celal Çelik hayatını kaybetti. Annesi Arguvan Eymir Mahallesinden (Köyünden) olan Celal Çelik ile ilgili Süleyman Özerol'un  yazdığı vefat haberi yazısı.

Celal Çelik Aramızdan Ayrıldı.

15 Ekim 2014 

Evde bilgisayarda bazı dosyaları düzenledim. Hüseyin başaran geldi. Şiirlerinde düzeltmeleri işaret etmiş. O gittikten sonra İbrahim Yıldırım ile ilgili yazıyı ve şiirlerinin düzeltmelerini hazırladım ve çıktı aldım. Güşü bibim aradı, bir haber duyduğunu söyledi; “Güllü Çelik’in çocuklarından biri vefat etmiş diye, doğru mu acaba?” dedi. Ozanı arayacakken, Zeynep Öztürk geldi, “Celal kalp krizi geçirmiş, vefat etmiş” dedi. Hanım ile Zeynep Öztürk Güşü bibimin yanına gittiler. Ben de Merdan’ın yanına çıktım. İçeride Merdan ile görüşürken bir öfke geldi, onca kalabalığın içinde dakikalarca sessizce ağladım.

Cenaze yarın ya da öbür gün köyde olacak…

Soğuktan rahatsız oldum, eve geldim. İçeri girdiğimde emine aradı Almanya’dan. Merdanların evinin telefonuna ulaşamıyormuş.Notları yazdım…

17 Ekim 2014  

Cenaze  Cuma günü gece geldi, öğlene doğru Karadirek Cem Evinde cenaze namazı kılındı, mezarlıkta saat 10.00 sıralarında defnedildi. Eymir’den emekli öğretmen Hasan Yılmaz hocalık yaptı. Karadireğe döndük, yemek hazırlandı. Yemekten sonra yarın üç yemeği olacağı duyuruldu.

18 Ekim 2014

Celal Çelik’in üç yemeği verildi.

Celal, Ankara’da iken Adalet Bakanlığı ek binasında çalışıyordu. Hemen her hafta en az bir kez yanına uğruyordum. İşi dışarıda olduğu için girişteki polislerle birlikte oturuyordu; sohbet ediyor, çay içiyorduk.
Akrabamız olmasının yanında köylülerimiiz ve komşu köylülerimizi yıllarca otobüs ile Malatya yolunda taşımış bir esnaf olarak da onu hiç unutmayacağım…

Hak rahmet eylesin…
Başımız sağolsun…

(Fotoğrafı 1991 yılında kardeşim Yusuf’un düğün günü çekmiştim)
Süleyman Özerol

Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56