VAHAP EREN'İ YOL ARKADAŞLARI VE SEVDİKLERİ UĞURLADI

Devrimci Yol hareketinin önemli isimlerinden Arguvanlı Hemşehrimiz Vahap Eren toprağa verildi. Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy ilçe teşkilatı önünde Vahap Eren'in yol arkadaşları ve sevdikleri bir araya gelerek bir anma gerçekleştirdi.

 VAHAP EREN'İ YOL ARKADAŞLARI VE SEVDİKLERİ UĞURLADI

Pazar günü hayatını kaybeden Devrimci Yol hareketinin önemli isimlerinden Arguvanlı Hemşehrimiz Vahap Eren     toprağa verildi. Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy ilçe teşkilatı önünde Vahap Eren'in yol arkadaşları ve sevdikleri bir araya gelerek bir anma gerçekleştirdi. Burada Devrimci Gençler adına Buse Söğütlü bir konuşma yaparken anmada ÖDP İl Başkanı Avni Gündoğan, BirGün gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Aydın ve Serdar Harp de konuşma gerçekleştirdiler.

Devrimci Gençler adına konuşan Buse Söğütlü  ‘Yarını bugünden kurma iradesinin en gerçek, en coşkulu ifadesi olan Devrimci Yol'un Vahap Eren'i hayatını kaybetti. Bugün onu buradan yumruklarımız havada yıldızlara uğurluyoruz. Vahap abimizi de Nasuh Abi'nin, Mine öğretmenin, Terzi Fikri'nin, Mahirin yanına yolluyoruz’ diye konuştu.

ÖDP İl Başkanı Avni Gündoğan ise konuşmasında şunları dile getirdi:  "Vahap Eren sevginin, dostluğun, direncin, adıydı. Yaşamı boyunca faşizme ve emperyalizme karşı direndi. Mücadelemizde onu yaşatacağız"

Vahap Eren'in yol arkadaşı ve BirGün Gazetesi yazarı Oğuzhan Müftüoğlu, Vahap Eren’le ilgili şu ifadeleri kullandı: "Vahap, mücadelenin en başından beri bizimle yer alan biriydi. Onun da içinde bulunduğu kuşak, mücadeleyi artık yavaş yavaş yeni kuşaklara teslim ediyor. O ölümünden önce uğrunda hayatını verdiği mücadeleyi yeni kuşakların devraldığını görmenin mutluluğunu da yaşadı."

Anmanın ardından cenaze Karacaahmet Mezarlığı’na götürüldü.  Mezarlıkta ise Vahap Eren'in Yol arkadaşı Akın Dirik ve Eren’in oğlu da konuşma yaptılar. Akın Dirik "Bu çilingir sofrasında, bu dostlar sofrasında, bu erenler sofrasında, bu devrim sofrasında her zaman bir sandalyen vardı ve hep var olacak" diye konuştu.  

  Deniz İhsan Taşdelen/Birgün


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yüksel ulutas
Yüksel ulutas - 8 yıl Önce

Eşimin sıra arkadaşı can dostu kardeşi kiymetli Vahap Eren abimiz nur içinde uyusun allah rahmet eylesin kalbimizdesin

Lütfiye Güçlü Yücel
Lütfiye Güçlü Yücel - 8 yıl Önce

Yeğenimizin eşi iyi insan Allah rahmet eylesin Işıklarda uyu Vahap seni unutmıyacağız.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56