YENİKÖYDEN HAŞİM ÖZÇELİK VEFAT ETTİ

Arguvan Yeniköyde yaşayan Haşim Özçelik vefat etti.

YENİKÖYDEN HAŞİM ÖZÇELİK VEFAT ETTİ
Yeniköy Köyünden Haşim Özçelik vefat etti. 

Arguvan Yeniköyde yaşayan Haşim Özçelik vefat etti. Haşim Özçelik Pazartesi günü Yeniköy Mezarlığına defnedilecektir.

Haşim Özçelik 2009 yılında ulusal basında Bu ilçede insanlar uzun yaşıyor başlıklı haberde yer almıştı.

Haberden alıntı 

ATATÜRK ÖLDÜĞÜNDE İKİNCİ KEZ ASKERDİ-

Atatürk’ün yaşamını yitirdiği 10 Kasım 1938’de ikinci kez asker olduğunu ve yaralandığı için yattığı hastaneden 10 Kasımda taburcu olduğunu anlatan 102 yaşındaki Haşim Özçelik Annesiz babasız büyüdüğünü belirtti.

Biri 18, diğeri 14 ay askerlik dışında köyünden hiç ayrılmadığını ifade eden Özçelik, "1938 yılı başında ikinci kez askere alındığımda 32 yaşındaydım.

Keban’dan Dersim’e katırlarla cephane götürmek için yola çıkmıştık ki; katırlardan birinin taşıdığı cephane sandığının göğsümün üzerine düşmesi sonucu yaralandım. Elazığ’da hastaneye götürüldüm ve 14 gün tedavi gördüm. 10 Kasım günü taburcu edildim. Hastaneden çıktığımda bayraklar yarıya indirilmişti. Bana Atatürk’ün öldüğünü söylediler" dedi.

-"HASTALIKLAR BESLENMEYE BAĞLI OLUYOR"-

Halen birlikte yaşadığı eşiyle yetiştirdikleri sebze ve meyveleri tükettiklerini belirten Özçelik, günümüzde yaşanan hastalıkları beslenmeye bağlı olduğunu düşündüğünü, sağlıksız gıdalar tüketmemek için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Bahçede çalışarak sebze yetiştirdiğini ifade eden Özçelik, "Manavlardan nasıl yetiştirildiği belli olmayan ve tadı da hiçbir şekilde gerçeğine benzemeyen sebzeler tüketiyorlar. Ben manavdan alınmış salatalığı ineğime bile yedirmem" diye konuştu.

www.arguvanhaber.com

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56