YUKARI SÜLMENLİ MAHALLESİNDEN FATMA CABUL HAYATINI KAYBETTİ

Sevecen, konuşkan ve siyasal bilinci ile yaşlı genç insanların çok sevip saydığı Fatma bacı köyde ve Arguvan’da tanıyanların çok sevdiği, cesur bir devrimcinin cesur anası olarak uzun yıllar cezaevleri önünde itilip kalkıldı.

YUKARI SÜLMENLİ MAHALLESİNDEN FATMA CABUL HAYATINI KAYBETTİ
Bir süredir Malatya’da hastanede tedavi gören Fatma Bacı 27 0cak günü hakka yürüdü. Aynı gün Yukarı Sülmenli de toprağa verildi.

Uzun süre oğlunun siyasi tutuklu olarak hapiste yatması ve genç yaşta diğer oğlunu Traktör kazasında kayıp eden Fatma bacı hep karalar bağlardı.

Güle Güle Fatma bacı sen benim öykülerimin yazılarımın kahramanıydın.

Ali Adıgüzel

Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
www.arguvanhaber.com
 

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2017, 18:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ALİ ADIGÜZEL
ALİ ADIGÜZEL - 7 yıl Önce

salman ağamin can yoldaşi
fatma bacimi kayip etti̇k
fatma bacim hakka yürüdü.........
tatlı diliyle şakaları ile ,köyü dolduran fatma bacım hakka yürüdü,bir süre önce rahatsızlık geçirip malatya da tedavi görüyorsdu bu sabah hakka yürüdü...oğlu abdullanın gencecik yaşta üç yetim bırakarak hakka yürümesi üstüne garalar bağlayan fatma bacım...ondan önce de oğul alinin uzun süre siyasi tutuklu olarak hapiste kalması ile yüreği yanan fatma bacım girişken sevacan ve çok cana yakındı...bir köy emektarı olan fatma bacım aynı zamanda benim öykülerimin ,yazılarımın kahramanıydı,uzun yıllarını hapishane yollarında gapıları önünde geçiren fatma bacı siyaseten de çok bilinçli ve her şeyin düzeninin bozukluğunun farkındaydı,onu cesur bir devrimcinin cesur anası olarak hep yad edeceğiz ..saygı ile anacağız....güle güle fatma bacı ,bahar geldiğinde elinde bir deste menekşe ve beline iliştirdiğin çordik ve gülümsemelerin tatlı dilin ve şivenle seni hep dualarla anacağız...yıldızlar yoldaşın olsun

NECATİ AYDIN
NECATİ AYDIN - 7 yıl Önce

başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun.karacali

SIRADAKİ HABER

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56