Yamadağı Soğukpınar Gözeleri Özgür Akmalı

“Sonuç olarak Hekimhan yüzde yüz suyunu alır ve bir sıkıntı olmaz” diyen Hekimhan Belediye Başkanına .

Alman kralı bir değirmen yerini çok beğenir ve saray yaptırmak ister. Yeri satın alması ve boşalttırması için adamlarını gönderir. Değirmenci vermez ve kralın adamlarına direnir. Adamlar eli boş kralın sarayına giderler. Kral adamları ile birlikte gelir ve değirmenciye sen, benim, kim olduğumu biliyormusun, ben kralım buraya saray yaptıracağım, sen kimsin ve neyine güveniyorsun der.

Değirmenci “Almanya’da hukuk var, adalet var, Hamburg’da da hakimler var” der.

Sayın Hekimhan Belediye başkanım Malatyada’da da hakimler var, ayrıca biz bir dernek değil Arguvan ve Köyleri Doğal Hayatı Koruma Derneğiyiz. Biz dernek olarak Hukuka ve Malatyada’ki hakimlere güveniyor ve inanıyoruz.

Sayın Hekimhan Belediye Başkanım sizde inanıyorsunuz. ?

Doğal hayatı koruma derneği olarak bu davada Arapkir, Arguvan, Yazıhan ve Divriği ile birlikte çalışacağız. Çünkü biz hiçbir siyasi farklılığı ve düşünceyi ayırt etmiyoruz. Bizi yalnızca doğal yaşam yaban hayat ilgilendiriyor.

Arguvan Belediye Başkanının ve Hekimhan Belediye Başkanının her basın açıklaması ve söylemde insan önceliklidir söylemi yanlış ve yetersizdir. Bence bütün canlıların yaşam hakkı kutsaldır ve önceliklidir.

Sayın Hekimhan Belediye Başkanı, Daha tecrübeli ve sakin olduğunuzu söylüyorsunuz. Bazı belediye başkanlarının daha heyecanlı ve acemi olduğunu ima ediyorsunuz. Bu aranızda ki siyasi çıkar ve güç sorunu bizi ilgilendirmiyor.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden hemen sonra, Arguvan Belediyesinde Genel Başkan Yardımcısı Sayın Veli Ağbaba İki milletvekili İl Başkanı, Arguvan Belediye Başkanı, Hekimhan Belediye Başkanı, Akçadağ Belediye Başkanı ve Bir çok katılımcının olduğu toplantıda, Ben Muharrem Bayram olarak Soğukpınar Gözleri ile ilgili.

Arguvan Temsilde en zayıf ve hiç olmadığı dönemlerde, Soğukpınar gözleri su kaynaklarımızı iki CHP’li Belediye Başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri sessizce çalışmalar yapıp veya görmemezlikten gelip Hekimhan Belediyesine gitmesine sessiz kalınmışsa bundan sonra Arguvan halkı ve dernek olarak sessiz kalmayacağız, biz dernek olarak soğukpınar Gözlerinin doğal akışı içinde özgürce akması için her türlü mücadeleyi vereceğiz. Siz Hekimhan Belediye Başkanı olarak ne düşünüyorsunuz dediğimde “Ben göreve yeni başladım, bu konuyu tam bilmiyorum, Bu konu Malatya Büyükşehir Belediyesini ilgilendiriyor derken acemiydiniz de şimdi ne değişti. Şimdi beş dönemdir Belediye Başkanıyım demekle neyi ima ettiniz.

Biz Arguvanlılar Cevizlidereden Soğukpınar gözelerine bakarak hayat bulur yaşam mücadelesi veririz.

Siz Hekimhan Belediyesi olarak bunu anlayamazsınız.

Soğukpınar Gözeleri için biz Arguvanlılar şiirler yazmaya başladık Çocuklarımız bunu böyle bilecek göreceksiniz.

Alma Mazlumun Ahını Çıkar Aheste Aheste.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner40

banner45

banner57

banner39

banner44

banner56